Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker:

Giriş Tarihi: 5.8.2015 19:58 Güncelleme Tarihi: 6.8.2015 05:30
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 65. Hasat Bayramı kutlamalarına katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, bayram kutlamasını PKK terör örgütünün yaptığı saldırılar nedeni ile iptal ettiklerini ve bayramı bayram havasında yaşayamadıklarını söyledi.
’in Boztepe İlçesi Malya Tarım İşletmesinde konuşan Bakan Eker, “Türkiye’nin huzuru Türkiye’nin barışına kasdediliyor. PKK terör örgütü maalesef bu saldırıları gerçekleştiriyor” dedi.
209 bin dekar alanda ilk hasatı başlattıktan sonra konuşan Bakan Eker, Türkiye’nin huzur ve barışına kastedildiğini belirterek, "Kamu düzeninin sağlanması vatandaşlarımızın huzurunun can ve mal güvenliğinin sağlanması için teröristlere karşı mücadelemizi güvenlik güçlerimiz kolluk kuvvetlerimiz marifeti ile yapıyoruz. Yapılan mücadeleden de kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
“TERÖR OLAYLARI HASATIN BAYRAM COŞKUSUNA İZİN VERMEDİ”
İlk hasatı başlattıktan sonra halka hitap eden ve hasatın bayram coşkusunda kutlanması gerektiğini anlatan Bakan Eker şöyle konuştu: “Hasat elbette ki bir bayram coşkusu ile kutlanır. Bunu biliyoruz. Hayat devam ediyor. Bu topraklar tarımın yer yüzünde ilk başladığı topraklar, on iki bin yıldır Anadolu da tarım yapılıyor. Dolayısı ile üretici ve çiftçi ekip biçiyorsa bunun meyvesini ve hasadını yapıyor ve hasat genellikle şenlik havasında yapılıyor. Biz içerisinden geçmekte olduğumuz günler sebebi ile merasimlerimiz de şenlik ve şöleni kaldırdık. Onun için sizlere hitap etme ve bu hasadın sizlere bolluk ve berekete vesile olmasını temenni ettiğimiz etkinlikle gerçekleştiriyoruz”.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN