Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kasımpatı, okuyucuyla buluşuyor

Diseksiyon okurlarının yakından tanıdığı, roman sanatının son yıllardaki en önemli kurgucularından olan ’nın yeni romanı Kasımpatı, kadın cinayetiyle başlıyor. Yazar altyapısı sağlam bir dramı yüksek zekasıyla birlikte devreye sokuyor. Kurgularıyla dikkat çeken yazar, Batı edebiyatındaki zekâyı Türk Edebiyatının psikolojik ve felsefi unsurlarıyla harmanlıyor.

Giriş Tarihi: 17.12.2019 09:18 ABONE OL
Kasımpatı, okuyucuyla buluşuyor

Mehmet Rıza, edebiyatın amiral gemisinin roman olduğunu, gerçek romanın kurguyla eşdeğer olduğunu, kurgunun ise sağlam matematik gerektirdiğini savunuyor. Okuyucuları da aynı fikirde. Yıllar geçse de onun yazdığı romanı, olayları, karakterleri ayrıntılarıyla beraber unutmadan hatırlayabiliyorlar. Aynı tadı alabilmek için Mehmet Rıza'nın yeni kitabını bitirmesini yıllarca bekleyebiliyorlar.

Onun yüksek kalitede kurgular ürettiği hususunda okuyucularının tamamı hemfikir. Yazar bu hususu şöyle açıklıyor, "Ben romanlarımı dört beş yılda ancak bitirebiliyorum. İstiyorum ki okur, hayal kırıklığı yaşamasın. Tercih ettiği kitap, o güne kadar okuduğu en güzel romanlardan birisi olsun, unutamasın…"

KİTABI SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
BENZER HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Kasımpatı, okuyucuyla buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN