Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kara Teslim Olmadı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 12:19
Kocaeli Kara Teslim Olmadı
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, ilde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle kent genelinde karla mücadelesini sürdürüyor.
Kocaeli’de etkisini gösteren kar yağışı dolayısıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, başta ana arterler olmak üzere yol açma ve tuzlama çalışması yapıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri toplam 315 personel ve 160 araçla yolların kar yağışından dolayı kapanmaması için 24 saat boyunca görev yapıyor. Ekipler ayrıca don olaylarının önüne geçmek amacıyla şehrin önemli noktalarında 24 saat boyunca tuzlama araçları ile nöbet tutuyor.
Kocaeli’de etkisini gösteren kar yağışının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri, trafik akışının aksamaması için gerek ana arterlerde gerekse köy yollarında aralıksız olarak yapılan çalışmalarla karın yolları kapatmasına ve tuzlama işlemleriyle yolların kayganlaşmasına engel oldu. Umuttepe Hastanesi güzergahı, Gündoğdu konutları, Radar yolu, Kuruçeşme Irak konutları, Santral yokuşu ve Kuruçeşme TOKİ konutlarında ve ilçelerde birçok noktada ekipler, vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için çalışma yaptı.
Kar yağışı sebebiyle yolların kapanmaması, yollarda kayma ve buzlanmanın oluşmaması için kar küreme ve tuzlama yapan ekipler Rotatif, Unimod, Botcat Grayder, Tuzlama aracı ve pikap yardımıyla karla mücadele ediyor. 24 saat boyunca görev yapan ekipler, Kocaeli genelinde ana arterler başta olmak üzere köy yollarında da devamlı çalışma yapıyor. Yoğun kar yağışı şehir merkezinde yaklaşık 10 santimetreye ulaşırken karla mücadele ekipleri yolların açık olmasını sağladı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından tüm köy yollarında kar küreme çalışmaları yapıldı. İl genelindeki tüm köy yollarında trafik akışı sağlanırken ekipler çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından köy muhtarlarına kışın yolların kardan kapanmasını önlemek için 33 adet bıçaklı traktör verilmişti. Bıçaklı traktörlerde köy yollarının kapanmaması için kar küreme çalışmalarında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli Kara Teslim Olmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN