Liseli Gençler Kendi Merkezini Kuruyor

Giriş Tarihi: 20.2.2015 13:38
Liseli Gençler Kendi Merkezini Kuruyor
Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği yeni projesi, “Akademi Lise” için, liseli gençlerin de katılımıyla çalıştayın 2.si yapıldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdürecek olan “Akademi Lise” projesi kapsamında, geçtiğimiz günlerde uzman akademisyen ve bürokratların katılımıyla “Akademi Lise Çalıştayı”nın ikincisi gerçekleştirildi. Kocaeli’ndeki farklı liselerden gelen 24 kişilik öğrenci gurubunun katılımıyla Seka Park Otel’de yapılan çalıştayda, öğrencilerden akademi liseyle alakalı görüş ve önerilerini belirtmeleri istendi.
Akademi Lise Çalıştayı’nda Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Sevil, eğitim koordinatörleri ve Akademi Lise birim sorumluları hazır bulundu. Açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Sevil, “Sizlere açık yüreklilikle, çekinmeden, aklınızdan ne geçiyorsa mantık çerçevesinde, ön yargılı olmadan, projenin ciddi anlamda bir karşılık bulması anlamında düşüncelerinizi, görüşlerinizi özgür bir ortamda ifade etme şansı veriyoruz. Amacımız, gençlerimizin çağdaş, ahlaki değerlerini, örf, adet ve geleneklerini bilen nesiller yetiştirmektir. Bunun için siz gençlerin görüşlerini önemsiyoruz ve yeni açılacak olan Akademi Liseyi, sizin görüş ve önerilerinizi değerlendirerek şekillendirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. Çalıştaya katılan gençler ise, yoğun geçen okul zamanlarının dışında daha faydalı ve güvenli bir şekilde sosyal faaliyetlerini sürdürebilecekleri bir ortam ihtiyaçlarının olduğunu ve bu ortamın da “Akademi Lise” ile gerçekleşeceğine inandıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Liseli Gençler Kendi Merkezini Kuruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN