Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evlilik Okulu İlgi Görüyor

Giriş Tarihi: 6.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:57
Evlilik Okulu İlgi Görüyor
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın isteğiyle faaliyete geçirilen Evlilik Okulu’na büyük ilgi var.
Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki Nikah Memurluğu yanında faaliyette olan okula Şubat ayı içinde 41 çiftin başvurup eğitimin sonunda sertifika aldıkları öğrenildi.
Evlilik Okulu’nun temel amacının genel olarak ailenin milli, manevi ve toplumsal önemini yeni evlenecek ya da yeni evlenmiş çiftlere anlatıp gelecekte doğabilecek sorunlara engel olma, evlilikte iletişim konusunda bilinci artırma, aile yönetimi ve eş uyumu konusunda bilgilendirmek olduğunu söyleyen yetkililer, ”’nde ilk olan evlilik okuluna sadece İzmit’ten değil diğer ilçelerden de gelenler oluyor. Okulda, evlilikte iletişim, aile ve sağlık, aile hukuku konularında uzman kişilerce eğitim veriliyor. Evlilik öncesi eğitim programı ile evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirlerini iyi tanımasına, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmelerine, etkili iletişim kurma yolları ve olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini bilmelerine yardımcı olunuyor” dediler.
Evlilik okuluna Derince’den gelerek katılan İbrahim- Hanife Babacan çifti verilen eğitimden son derece memnun kaldıklarını söyledi. İbrahim Babacan bir torunları olduğunu eşine sürpriz yapmak için okula kayıt yaptırdıklarını belirterek, ”Okula sadece evlenecek gençlerin değil evlilerin de katılabileceğini öğrenince gelmeye karar verdik. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a böyle bir okulu faaliyete geçirdiği için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlilik Okulu İlgi Görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN