Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzel Sanatlar Bölümü Öğrencilerinin Kültür Çıkarması

Giriş Tarihi: 9.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 14:46
Güzel Sanatlar Bölümü Öğrencilerinin Kültür Çıkarması
Büyükşehir Konservatuarı Güzel Sanatlar Bölümü öğrencileri, Joan Miro’nun İstanbul’da açılan sergisini gezdiler.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuarı Güzel Sanatlar Bölümü, Resim ve Seramik branşı öğrencilerini, İstanbul’da açılan ve 20. Yüzyılın çok yönlü sanatçısı Joan Miro’nun sergisi ile buluşturdu. Sanat çevrelerinin uzun zamandan beri beklediği “Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar” adlı sergisini gezen Büyükşehir Belediye Konservatuarı Güzel Sanatlar Bölümü Resim ve Seramik branşı öğrencileri, Miro’nun eserlerini yakından inceleme fırsatı buldu. Öğrenciler gezi sayesinde ayrıca İstanbul’da açılan üç ayrı ve önemli sergiyi de gezdi.
Büyükşehir Belediyesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim ve Seramik branşı öğrencileri, Akdeniz coğrafyası ve insanına dair gözlemlerinden ilham alan Miró’nun, kadın, kuş ve yıldız temalarına yoğunlaşan sergisinde sanatçısının sembolik dilini anlama olanağı buldu.
Resim ve Seramik branşı öğrencileri İstanbul gezisi çerçevesinde ayrıca İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde sergilenmekte olan üç önemli sergiyi de gezdi. Öğrenciler, burada açılan, ressam “Mehmet Güleryüz Retrospektif” sergisi ile 136 sanatçının eserlerinin bulunduğu “Geçmişten Geleceği” adlı sergideki eserleri inceledi.
Öğrenciler son olarak dünyanın en prestijli fotoğraf ajanslarından Magnum Photos’un geçtiğimiz yüzyıldan bu yana görsel ve kültürel iz bırakan fotoğraflarının kontak baskılar üzerinde sergilendiği “Magnum Kontak Baskılar Fotoğraf” sergisini de gezdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzel Sanatlar Bölümü Öğrencilerinin Kültür Çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN