Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Karaosmanoğlu: "Yabancı Yatırımcıyı Önemsiyoruz"

Giriş Tarihi: 11.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Başkan Karaosmanoğlu: Yabancı Yatırımcıyı Önemsiyoruz
HYUNDAİ DSC Genel Müdürü Kim Houang Hae, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.
Dünyadaki en büyük otomotiv sektörünün koltuk ve iskelet üreticilerinden birisi olan Hyundai DSC firmasının Genel Müdürü Kim Houang Hae, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Kocaeli’deki üretimlerine 2007 yılında başladıklarını söyleyen Genel Müdür Houang, fabrikanın çalışmaları hakkında Başkan Karaosmanoğlu’na bilgi aktardı. İlimizde yabancı sermayenin önemli yatırımları bulunduğu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Ülkemize ve şehrimize yapılan yabancı yatırımları önemsiyorum. Çevreye saygılı üretim yapan her üretici bizim için değerlidir” dedi.
Ülkelerin ekonomik büyümesinde reel sektörün çok önemli olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İhracattaki hedefimizin katma değeri yüksek üretimlerle yakalanacağını biliyoruz. Bu amaçla finansal sistemin üretime dönük destekleri, ülkemizin kalkınmasına gerçek anlamda katkı sağlayacaktır. Tarım, sanayi ve hizmet sektörünün güçlü olması, ülkemizin de gücüne güç katacaktır. Reel sektörün yatırım yapabilmesi ve güçlenmesi için yatırımcının üzerindeki faiz baskısının da düşmesi gerekmektedir. Ülkemizdeki faiz oranlarının gerilemesi reel sektörün ve ülkemizin yararına olacaktır” şeklinde konuştu.
Büyükşehir yatırımlarının halkımızın ve reel sektörün ödediği vergilerle gerçekleştirildiğini sözlerine ekleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Yatırımlarımızı ödenen vergilerle yapıyoruz. Bunun için ülke ve bölge ekonomisine katkı sağlayan her kuruma teşekkür ederim. Ticari rekabetin yoğun yaşandığı dünyada, 2023 hedeflerine ulaşmış bir Türkiye’nin daha güçlü ve etkin bir ekonomiye sahip olacağını hepimiz göreceğiz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Karaosmanoğlu: "Yabancı Yatırımcıyı Önemsiyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN