Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Personeline Resmi Yazışma Eğitimi

Giriş Tarihi: 11.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Büyükşehir Personeline Resmi Yazışma Eğitimi
Büyükşehir Belediyesi personeline “Resmi Yazışma Kuralları” konulu eğitim semineri verildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına “Resmi Yazışma Kuralları" konulu eğitim semineri verildi. Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminer, Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanlığı Uzmanı Talat Bayraktar tarafından gerçekleştirildi.
Kamu yönetiminin etkili ve verimli çalışmasının en önemli unsurlarından birinin resmi yazışmalar olduğunu belirten Bayraktar, “Kamu kurumları faaliyetleri gereği kendi aralarında gerçek ve tüzel kişilerle iletişim sağlamak için her gün çok sayıda resmi yazışma yapıyor. Kamu kurumları tarafından hazırlanan yazıların kurallara bağlanması, gerek içerik gerekse şekil olarak bazı esaslarla ilgilidir. Yazılarda birliğin sağlanması, yazışmaların kontrol altına alınması ve işlemlere resmi bir kimlik kazandırılması açısından önemlidir” dedi.
Eğitim seminerinde, geçtiğimiz aylarda değişikliğe uğrayan yönetmelikle ilgili resmi belgelerin özellikleri, üst yazı yazılmasının şekli ve uygulanacak esaslara ilişkin yapılan uygulamalarla ilgili örnekler de verildi. Elektronik ortamda hazırlanan resmi evraklarda, uygulanacak yazı tipi ve harf büyüklüğü konusunda bilgiler aktaran Bayraktar, Times New Roman 12 puntonun yanı sıra yeni düzenlemeyle artık Arial 11 punto da kullanılabildiğini söyledi. Belediyelerin ilgili yönetmeliklerini yayınlanan usul ve esaslara göre düzenleyebileceklerini belirten Bayraktar, resmi evrakta alıntıların tırnak içerisinde ve italik olarak yazılabileceğini de belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Personeline Resmi Yazışma Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN