Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Su Ve Kanalizasyon İdarecileri, Turunda

Giriş Tarihi: 12.3.2015 16:21 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 16:41
Su Ve Kanalizasyon İdarecileri, Kocaeli Turunda
Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği sempozyuma katılan ülke genelindeki 24 Su ve kanalizasyon idarecileri, Seka Film platosu, Kocaeli Bilim Merkezi’ni ziyaret ederek daha sonra da pişmaniye üretim tesislerini gezdiler.
İSU Genel Müdürlüğü’nün teknolojik yatırımlarının değerlendirildiği Akıllı Su Yönetimi Sempozyumu’nun ikinci gününde yapılan toplantıların ardından konuk misafirlere şehir ve kültür turu düzenlendi. İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, su ve kanalizasyon idarelerinin genel müdür, genel müdür yardımcıları ve daire başkanlarından oluşan misafirlere ilk olarak İzmit’in meşhur pişmaniyesi için pişmaniye üretim tesislerine gidildi. Burada şeker, un ve yağın yüksek ateş ve emek ile bir araya gelmesi ile oluşan pişmaniyenin yapılış aşamaları uygulamalı olarak gösterildi. Pişmaniyenin yapılışını merakla inceleyen misafirler, bir yandan da pişmaniye ve saray helvasını tatma imkanı da buldular.
İkinci olarak dizi film çekimlerinin yapıldığı ve Beyoğlu İstiklal caddesinin birebir canlandırıldığı Seka Film Platosu’na geçen heyete, plato yetkilileri tarafından stüdyolar hakkında bilgi verildi. Platoyu hayranlıkla gezen su ve kanalizasyon idarelerinin yetkilileri, ekranda gördükleri sahneleri yerinde görmenin heyecanını yaşayarak, sahneler ile birlikte hatıra fotoğrafları çektiler.
Şehir turunun son durağı ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Kocaeli Bilim Merkezi oldu. Burada yetkilileri tarafından merkezin yapım süreci ile merkezde yer alan sergiler hakkında bilgi verildi. Konuk heyet, Bilim Merkezi’nde 70 düzeneği yer aldığı algı ve gerçeklik, 49 düzeneğin yer aldığı “Dinamik Dünyamız” sergileri gezerek deneyleri uygulama imkanı buldular. Ayrıca merkezde yer alan Müslüman bilim adamları tarafından yapılan ve 9 ayrı konuda eserlerin sergilendiği “Bilimin Sultanları” sergisini gezen su ve kanalizasyon idarelerinin, Bilim Merkezi’nden ayrıldılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Su Ve Kanalizasyon İdarecileri, Kocaeli Turunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN