Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklar Nevruz’u Şarkılarla Kutladı

Giriş Tarihi: 21.3.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Çocuklar Nevruz’u Şarkılarla Kutladı
’nde baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı kutlamaları, Çok Sesli Çocuk Korosu’nun seslendirdiği şarkılarla başladı.
İlkbaharın gelişini kutlamak amacıyla her yıl düzenlenen ve Türklerin en eski geleneklerinden biri olan Nevruz Bayramı’nı kutlamak amacıyla düzenlenen programların Kocaeli bölümü, bu kez Kocaeli Çocuk Korosu seslendirdiği şarkılarla başladı. Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Kocaeli Vali Yardımcısı Hacı Mehmet Kara, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Kesen ve vatandaşlar katıldı. Programın başında gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından ilk olarak İstiklal Marşı’nı seslendiren Kocaeli Çok Sesli Çocuk Korosu, salonda kendilerini dinleyen seyircilerden büyük alkış aldı.
Daha sonra programın açılış konuşmasını yapan Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Kesen, “Nevruz kin ve nefret sebebi değil, insanların birbirlerine düşmanlık kaynağı hiç değil. Bütün canlı yaratılışlarda dirilişin anlaşıldığı bir gün olarak algılanmasıdır. Tabiatla iç içe yaşayan ve toprağı ana olarak vasıflandıran Türklerin düşünce sisteminde baharın gelişi önemli bir yere sahiptir. Nevruz yani yeni gün tabiattaki insan ruhunun birlikte canlanmasının birlikte kutlandığı bir bayramdır. Nevruz güneyden kuzeye, doğudan batıya kadar uzanan engin coğrafyada yaşayan toplulukların, pek çoğu tarafından kutlanmaktadır” dedi.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Kesen’in konuşmasının ardından sahne alan Kocaeli Çok Sesli Çocuk Korosu, söyledikleri şarkılarla izleyenleri büyüledi. Salondaki seyircilerden tam not alan minik sanatçılar, ailelerinin önünde şarkı söylemenin mutluluğunu yaşadı. Nevruz Bayramı’nı kutlama etkinlikleri kapsamında neşeli şarkılar söyleyen Kocaeli Çok Sesli Çocuk Korosu, izleyicilerden büyük alkış topladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar Nevruz’u Şarkılarla Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN