Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilgi Evleri Öğrencilerine Su Tasarrufu Ve Çevre Bilinci Semineri

Giriş Tarihi: 26.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Bilgi Evleri Öğrencilerine Su Tasarrufu Ve Çevre Bilinci Semineri
Bilgi Evleri öğrencilerine verilen seminer ile su tasarrufu ve çevre bilinci aşılandı.
Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve İSU Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği sosyal sorumluluk projesi kapsamında, “Dünya Su Günü” nedeniyle Bilgi Evi öğrencilerine “Su Tasarrufu ve Çevre Bilinci” farkındalığı oluşturmak amacı ile seminer verildi. Derince-Körfez, İzmit ve Gebze bölgelerindeki Bilgi Evleri öğrencilerine verilen seminerlerin dördüncüsü Başiskele-Gölcük bölgesinde bulunan Bilgi Evleri öğrencilerine verildi.
Program Başiskele İbn-i Sina Bilgi Evi, Yuvacık Bilgi Evi ve Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgi Evi öğrencileri, öğretmenleri, idarecilerinin katılımıyla Başiskele Yeniköy Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Yaklaşık 350 öğrencinin katıldığı seminerde, İSU Eğitim Şube Müdürü Ali Fazıl Demir çocuklara su tasarrufu ve çevre bilinci hakkında eğitim verdi. Seminere Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer Sevil, İSU İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Hasan Fitoz, İSU Başiskele Şube Müdürü İsmail Eşref Kültür de katıldı.
İSU Eğitim Şube Müdürü Ali Fazıl Demir’in konuşmacı olarak katıldığı seminerde, çocuklara özellikle su tasarrufu ile bilgiler verilerek, suyun insanlık için önemi vurgulandı. Son zamanlarda dünya genelinde su kaynaklarının giderek azalması ve kuraklığın artması konusuna dikkat çekilerek, çocukların su tasarrufunu her yerde, her koşulda alışkanlık haline getirmeleri yönünde bilgiler verildi. Ayrıca atık su arıtımının çevreye faydalarına da değinen Demir, atık suların arıtılmadan doğaya salınmasının zararlarından da bahsetti. Sinevizyon gösterimiyle de desteklenen seminerde konular görsel olarak, en sade şekilde çocuklara aktarılmaya çalışıldı.
Öğrencilerle bire bir iletişim kuran Demir, seminer boyunca anlatılan konular hakkında onlara sorular sorup, konuyu eğlenceli hale getirerek aktarmaya çalıştı. Çevre bilinci ve su tasarrufunu çocuklara akılda kalıcı ve eğlenceli yöntemlerle öğretmenin bilincinde olan eğitimciler, “Oyun İstasyonu” adlı tiyatro gurubunun, doğaçlama tiyatro oyunlarıyla çocukları eğlendirdiler. Tiyatro oyuncuları, sergiledikleri oyunda çocukları da bizzat oyunun içine dâhil ederek, onları hem eğlendirip hem de “Su tasarrufu ve çevre bilinci” hakkındaki önemli bilgileri aktardılar. Kocaeli genelindeki tüm Bilgi Evi öğrencilerine verilmesi planlanan bu seminerler, önümüzdeki günlerde Karamürsel bölgesindeki Bilgi Evleri öğrencileri için gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilgi Evleri Öğrencilerine Su Tasarrufu Ve Çevre Bilinci Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN