Kağıtspor Ailesi Bu Kez Eğitimde Buluştu

Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Kağıtspor Ailesi Bu Kez Eğitimde Buluştu
Büyükşehir Kağıtspor ailesi, eğitim amaçlı düzenlenen konferansta buluştu.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü eğitim komisyonu tarafından başlatılan Kağıtspor Akademi, projesi kapsamında eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Eğitim komisyonu son olarak Düşünce ve Aile Koçu Münir Arıkan tarafından “Başarıya giden yolda sporun önemi" konulu konferansı Kağıtspor sporcu ve velilerine verdirdi. Gebze ve İzmit olmak üzere iki ayrı zamanda ve yerde verilecek eğitimin, ilki İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde veli ve sporcuların yoğun katılımıyla gerçekleşti.
Konferansa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Başkanı İslam Yücel, kulüp yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kağıtspor Kulübü’nün çalışmalarını incelemek için Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyarete gelen Gümüşhane Belediye Başkanı Ersan Çimen’in de katıldığı gece yoğun sporcu katılımıyla yapıldı.
Program Kağıtspor’un tanıtım filminin izlenmesiyle başladı. Tanıtım filminin ardından sahneye çıkarak sporcu, antrenör ve velilere seslenen Başkan Karaosmanoğlu, “Benim asıl arzum insanlarımızın sağlıklı ve mutlu yaşaması. Bunun için daha küçük yaşlardan itibaren spor yapmalıyız. Spor saygıyı sevgiyi, insanlara değer vermeyi gerektirir. Spor insanı ruhen kalkındırmalı. Sporda asıl hedefimiz çocuklarımızı iyi insan olarak yetiştirmektir. Spor burada bir eğitim aracıdır. Amatör spora desteğimiz her zamankinden daha da fazla olacak. Arkamızda baktığımızda güzel bir toplum bırakmak istiyoruz ”dedi.
Başkan Karaosmanoğlu’nun konuşmasının ardından, Avrupa şampiyonasında Avrupa ikincisi olan Mehmet ve Tuba Yakan’ı tebrik eden Başkan Karaosmanoğlu başarı sporculara altın taktı.
Düzenlenen törenin ardından sahneye çıkan Düşünce ve Aile Koçu Münir Arıkan “Başarıya giden yolda sporun önemi" konferansı gerçekleştirdi. Sporun insanlar üzerindeki önemini, ve velilerin sporcular üzerindeki etkilerini örneklerle anlatan Arıkan, “Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor büyük bir camia, böyle büyük bir camiada sizlerle birlikte olmaktan dolayı bende çok mutluyum” dedi.
Bir saat süren konferansın ardından Kulüp Başkanı Yücel, Arıkan‘a teşekkür ederek çiçek verdi. Gece çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi. İzmit’deki konferansın hemen ardından 9 Nisan Perşembe günü ise Gebze’de yer alan sporculara Gebze Osman Hamdibey Kültür Merkezi’nde saat 18.00’de konferans verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kağıtspor Ailesi Bu Kez Eğitimde Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN