Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gebze Adliyesi’nde Savcı Kiraz İçin Basın Açıklaması

Giriş Tarihi: 2.4.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Gebze Adliyesi’nde Savcı Kiraz İçin Basın Açıklaması
’nin Gebze İlçesi’nde bulunan Gebze Adliyesi’nde, geçtiğimiz gün teröristler tarafından şehit edilen Savcı M. Selim Kiraz için basın açıklaması yapıldı.
Gebze Adliyesi önünde yapılan eyleme Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu, Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, Adalet Komisyonu Başkanı Şamil İnan katıldı. Şehit Savcı M. Selim Kiraz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından basın açıklamasını yapan Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu, “Savcımızın şehit olduğu haberi olayın başından beri göğsümüze bir kor gibi düşmüştür. Adalet camiasının her mensubu bu acıyı yürekten hissetmekte ve şehidine ağlamaktadır. Menfur saldırı şehit savcımızın şahsında Türkiye’de hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye inanan tüm insanları sindirme onlara göz dağı verme girişimidir. Bu saldırı alçakça bir terör eylemidir” dedi.
Terörün inancı ve felsefesi olmadığını dile getiren Kuyu, “Terör düşüncenin özsuyunu emer ve kanla beslenir. Bu menfur saldırının arkasındaki zihniyet emellerine asla ulaşamayacaktır. Milli birlik ve beraberliğimize zarar veremeyecektir. Bir insanlık suçu olan terörle ulaşılmak istenen kaos ve kargaşa ortamının önündeki engel her zaman olduğu gibi yine hukuk ve hukukçular olacaktır. Adalet yolunda hizmet veren yargı şehidimizin şerefle taşıyarak geride bıraktığı, kalanlara emanet ettiği adalet meşalesi aynı kararlılıkla meslektaşları tarafından taşınacaktır. Bu tarz saldırılar yargı mensuplarımızı çıktıkları yoldan alıkoyamayacak ve onları yıldıramayacaktır” ifadelerini kullandı.
Açıklamanın ardından hakim, savcı ve adliye personeli işlerinin başına döndü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gebze Adliyesi’nde Savcı Kiraz İçin Basın Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN