Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmit Belediyesi’nden Cepten Bilgilendirme

Giriş Tarihi: 3.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
İzmit Belediyesi’nden Cepten Bilgilendirme
İzmit Belediyesi, şeffaflığa büyük önem veriyor.
Belediyenin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, inşaat ruhsatları konusunda hak sahiplerine her aşamada SMS ile bilgilendirmede bulunuyor. Yetkililer, yapılan ruhsat başvurularının titizlikle incelendiğini belirterek, ”İncelenen dosyalarla ilgili her aşamada vatandaşlara cep telefonlarından kısa mesaj yoluyla bilgilendirmede bulunularak iş takiplerini daha kolay şekilde yapmaları sağlanıyor. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan, vatandaşlara işlerinin kolaylaştırıcı yönde uygulama içinde olmamızı istiyor. Bizler de yapılan müracaatları kısa süre içinde sonuçlandırma çabası içindeyiz” dediler.
İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde bir ay içinde 105 adet yapı ruhsatı düzenlendiği kaydedildi. İlgililer, ruhsatların inşaatların çevreye zarar vermeden çevresinin kurallara uygun şekilde kapatılmasının kontrol edildikten sonra teslim edildiğini, çevre güvenliğine büyük önem verildiğini de söylediler.
Bu arada İzmit Belediyesi Plan Notlarının özellikle yapılaşma ile ilgili maddelerinde yapılan revizyon çalışmalarının tamamlandığı ve onay için Büyükşehir Belediyesi Meclisine gönderildiği öğrenildi. Yetkililer, revizyon çalışmalarına, imar planlarında yapılan revizyon ve yapılaşma aşamasında yaşanan sıkıntıların giderilmesi ve bazı maddelerin daha net anlaşılması amacıyla ihtiyaç duyulduğunu bildirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmit Belediyesi’nden Cepten Bilgilendirme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN