Türkiye'nin en iyi haber sitesi

75 Yaşındaki Tarihsever Sempozyumun İlgi Odağı Oldu

Giriş Tarihi: 5.4.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
75 Yaşındaki Tarihsever Sempozyumun İlgi Odağı Oldu
’nde düzenlenen Kara Mürsel Alp ve Kocaeli Tarihi Sempozyumu’nda, her oturuma katılan 76 yaşındaki Bekir Özdemir, gösterdiği ilgiyle tarih sevgisinin yaşı olmadığını gösterdi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kara Mürsel Alp ve Kocaeli Sempozyumu-II, tarih sevgisinin yaşı olmadığını bir kez daha gösterdi. 7’den 70’e herkesin ilgi gösterdiği sempozyuma 76 yaşındaki Bekir Özdemir damgasını vurdu. Özdemir, ilk günden itibaren sempozyumdaki sunumları yakından takip etti, akademisyenlere sorular yöneltti.
1939 yılında doğan ve aslen Sinoplu olan Bekir Özdemir, Kara Mürsel Alp ve Kocaeli Tarihi Sempozyumu’nda tarih sevgisinin yaşı olmadığını bir kez daha gösterdi. İzmit Alikahya’da oturan Bekir amca, ilk günden itibaren sempozyumdaki sunumları yakından takip etti. Sempozyuma gelen gençlerin ve üniversite öğrencilerinin ilgi gösterdiği Bekir Özdemir, özellikle Osmanlı tarihine ayrı bir ilgisi ve sevgisi olduğunu söyledi.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başta olmak üzere sempozyumu düzenleyen herkese teşekkür eden Bekir Özdemir, ’’Osmanlı dönemine ve Kocaeli’nin tarihine yönelik açıklamaları dikkatle dinledim. Böyle bir sempozyum düzenlenmesinden çok duygulandım’’ dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
75 Yaşındaki Tarihsever Sempozyumun İlgi Odağı Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN