Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En Güzel Laleler Belirlendi

Giriş Tarihi: 6.4.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:25
En Güzel Laleler Belirlendi
’nde düzenlenen ‘En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin Yarışması’nda birinciliği at arabası figürü şeklindeki sarı lalelerin yetiştiricisi kazandı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Lale Festivali’nde En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin Yarışması’nın sonuçları belli oldu. 361 başvurunun yapıldığı yarışmada en güzel lale uzman jüri tarafından yapılan değerlendirmenin ardından belirlendi. Birincilik ödülü sarı lalelerin süslediği at arabası figürü şeklindeki lalesi ile Yunus Sarı’nın oldu. Yarışmada Mutlu Yıldırım ikinci, Serdar Fidan üçüncü, Habibe Mehmed Tashkan dördüncü ve Enes Çağrı Keleş de beşinci olarak dereceye girdi.
Sekapark’ta gerçekleştirilen 8. Lale Festivali’ne katılım yoğun oldu. Festivale, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Feyzullah Okumuş ve Gökmen Mengüç, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Raşit Fidan, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Cenan Turan, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, jüri üyeleri, yarışmacılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Ödül töreninde konuşan Başkan Karaosmanoğlu vatandaşlara seslenerek, “Çevreyi, ağacı önemseyenler, çiçeği, laleyi sevenler, hepinizi gönülden selamlıyorum. Allah güzeldir. Güzel olan her şeyi çok sever. Kocaeli olarak biz her şeyin en güzeline layığız” dedi. Başkan Karaosmanoğlu nerede kuru bir toprak varsa oraya ağaç dikildiğini ifade ederek, ”11 yıl önce kişi başına düşen yeşil oranı yarım metrekare iken şimdi 11 metrekareye çıktı. Artık Kocaeli’de yaşamak bir ayrıcalık oldu” şeklinde konuştu.
Yarışmacılar, geleneksel 8. Lale Festivali’nin bir parçası olan yarışma için saksıda yetiştirdikleri laleler ile beraber katıldı. Birinciye 2 bin TL, ikinciye bin 500 TL, üçüncüye bin TL, dördüncüye 750 TL, beşinciye 500 TL, 150 mansiyona da 100’er TL para ödülü verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En Güzel Laleler Belirlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN