Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Derinceli Kadınlara Büyükşehir’den Kemik Taraması

Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
Derinceli Kadınlara Büyükşehir’den Kemik Taraması
Büyükşehir Belediyesi, Derince’de kadınlara yönelik kemik tarama testi uygulaması gerçekleştirdi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü ve Derince Belediyesi tarafından 40 yaş üstü kadınlara yönelik kemik taraması ve kadın sağlığı bilgilendirme seminerleri gerçekleştirildi. Mobil Kemik Tarama cihazıyla yapılan çalışmalar Derince Çınarlı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Sırrıpaşa Mahallesi, Yenikent Mahallesi ve Dumlupınar Mahallesi’nde uygulandı.
Uygulama kapsamında toplam 780 kadın kemik taraması testine tabi tutuldu. Uygulanan taramalardan sonra riskli görülen vatandaşlara uyarılar yapılarak gerekli sağlık kuruluşlarına yönlendirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kemik tarama testinin ardından vatandaşlar ile bire bir ilgilendi. Sağlık bilgilendirme eğitimi gerçekleştiren uzmanlar, kadınları düzenli beslenmeleri, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları konusunda uyardı. Ayrıca kadınlar meme kanseri ve serviks kanseri konusunda bilgilendirildi.
Yapılan çalışma sonrası vatandaşlar ayaklarına kadar gelen bu hizmetten oldukça memnun olduklarını ifade etti. Vatandaşlar kendilerine değer verildiğini hissettikleri için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri kadınlarımızın sağlıklarını korumak ve farkındalık oluşturmak amacı ile kadın sağlığı bilgilendirme toplantıları ve kemik tarama testi uygulamaları gerçekleştiriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından 2015 yılında toplamda 2 bin 500 kadına yönelik kadın sağlığı bilgilendirme toplantısı ve kemik tarama testi uygulaması yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Derinceli Kadınlara Büyükşehir’den Kemik Taraması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN