Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gebze’deki Kültür Sanat Günleri Çocukların İlgisini Görüyor

Giriş Tarihi: 13.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 11:19
Gebze’deki Kültür Sanat Günleri Çocukların İlgisini Görüyor
Büyükşehir Belediyesi’nce Gebze Kültür Merkezi’nde düzenlenen kültür sanat etkinlikleri çocuklar tarafından büyük ilgiyle izleniyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür Sanat Etkinlikleri, kentin kültür lokomotifi olmayı sürdürüyor. Her yaştan vatandaşın kendisine uygun bir etkinlik bulduğu Kültür Sanat Günleri, özellikle çocukların büyük ilgisini çekiyor. Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenen kültür sanat etkinlikleri de çocuklar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Kendileri için düzenlenen tiyatro ve sinema günlerine katılan çocuklar, bir yandan eğlenirken, bir yandan da eğitici bilgiler ediniyor.
Çocuklar geçtiğimiz hafta kendileri için perde açan “Süper Dede” adlı çocuk oyununu izledi. Şen Sokak’ta geçen oyunda, Süper Dede’nin maceraları anlatıldı. Süper Dede’nin sürekli bilgisayar ile ilgilenen çocuklara, saklambaç, körebe, yağ satarım bal satarım gibi sokak oyunları öğretmesi ise gösterinin en önemli bölümünü oluşturdu. Oyunu büyük bir dikkatle izleyen minik izleyiciler, beğenilerini alkışlarıyla ortaya koydu. Oyun sonunda tüm çocuklar sahneye çıkarak, Süper Dede oyununun müzikleriyle dans etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gebze’deki Kültür Sanat Günleri Çocukların İlgisini Görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN