Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir’den Üreticiye Malzeme Yardımı

Giriş Tarihi: 20.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 12:31
Büyükşehir’den Üreticiye Malzeme Yardımı
Büyükşehir Belediyesi tarafından Tarım ve Hayvancılığı Destekleme Projesi kapsamında 21 Nisan Salı günü Hasan Gemici Spor Salonu’nda çiftçilere malzeme yardımı programı düzenlenecek.
Kocaeli’deki çiftçilerin kaliteli meyve yetiştirmesi, daha verimli meyve üretmeleri amacıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı Kırsal ve Tarımsal Alanlar Şube Müdürlüğü tarafından yüzde 50 hibe ile 17 farklı türden 16 bin 40 adet meyve fidanı dağıtılıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında 200 bin TL değerinde fidan, 500 bin TL değerinde yem bitkisi tohumu ve 450 bin TL değerinde arı kovanı altlığı yüzde 50 hibe desteği verilecek.
Kocaeli’de hayvancılığın geliştirilmesi ve yem ihtiyacının giderilmesi amacıyla 303 üreticiye ilkbahar ekimleri için: dane mısır, silajlık mısır, yonca, korunga, sudan otu, ayçiçeği, yem bezelyesi nisan ayı içerisinde, sonbahar ekimleri içinse fiğ, arpa, buğday, süt otu, yulaf, , süt otu, kanola tohumları dağıtımı yapılacak. Arıcılığın modernizasyonu için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Arıcılık Kayıt Sistemi’ne kayıtlı Arıcılar Birliği üyesi 225 arıcıya 15 bin adet plastik kovan altlığı dağıtımı yapılacak. 2011 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından 428 arıcıya çift katlı termo kovan dağıtımı yapılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’den Üreticiye Malzeme Yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN