Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Personeline Doğru Nefes Eğitimi

Giriş Tarihi: 27.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 12:10
Büyükşehir Personeline Doğru Nefes Eğitimi
Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına doğal nefes çalışması eğitimi verildi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen eğitim seminerinde çalışanlara eğitmen Bilgen Aslan tarafından “Doğal nefes çalışması” semineri verildi. Seminerde doğru şekilde nefes alındığında hastalıklardan korunabileceğinin altı çizildi.
Eğitim seminerine katılanlara doğal nefes alma egzersizi ve meditasyon yaptıran Aslan, tüm hastalıkların kaynağının doğru nefes almamaktan kaynaklandığını vurguladı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan bir araştırmayla insanların yüzde 30 oksijen kapasitesiyle nefes aldığını söyleyen Aslan, vücutta oksijensizlikten kaynaklı kanser, alerji ve obezite gibi birçok hastalığın oluştuğunu söyledi.
“Nefes doğduğumuzda bizlere verilen öldüğümüzde son bulan yaşam kaynağımızdır” diyen Aslan, “250 yıl olan insan ömrü nefes alma kapasitemizi doğru kullanamamamız sebebiyle 70-80 yılla sınırlanıyor. Doğru nefes almaya başladığımızda hayata karşı daha enerjik ve pozitif bir bakış açısı kazanırız. Yüzde 30 oksijenle insanlar yaşıyor, doğru nefes almıyoruz” ifadelerini kullandı.
Alerji ve antidepresanların yalan olduğunu söyleyen Aslan, kanser hastalığı ve birçok hastalığın yüzde 100 kapasitede doğru nefes alma egzersizleriyle yenilebileceğini ifade etti. İnsanlarda oluşan yorgunluğun doğru nefes almamaktan kaynaklandığını söyleyen Aslan, karından nefes almanın en doğru nefes alma yöntemi olduğunun altını çizdi.
1999 Marmara depremi sebebiyle derin travmalar yaşayan bir kent olarak Kocaeli’de nefes alma bozukluğu yaşandığını belirten Aslan, stres ve kaygı bozukluklarında nefes alma ritminin bozulduğunu belirtti. Stresli bir ortama girmeden önce nefes egzersizi ve meditasyonla enerjimizi yükselterek kaygı ve stresten uzaklaşılacağını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Personeline Doğru Nefes Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN