Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Körfez Belediyesi Vatandaşı Bilinçlendiriyor

Giriş Tarihi: 27.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 16:52
Körfez Belediyesi Vatandaşı Bilinçlendiriyor
Körfez Belediyesi tarafından Halk eğitim Merkezi’nde eğitim gören kursiyerlere, gıdaların alım ve tüketim sürecinde dikkatli olunması konusunda seminer düzenlendi.
Gıda güvenliği ve hijyen eğitimleri ile gıda üretimi ve satışı yapılan işletme çalışanlarına kişisel bakım ve hijyen, işletme hijyeni, alet ekipman hijyeni, gıda hijyeni ve güvenliği konularında Körfez halkını bilgilendiriyor. Belirli periyotlarla düzenlenen seminerlerin sonuncusu Körfez Halk Eğitim merkezinde düzenlendi.
Ev hanımlarının ve bölge esnaflarının büyük ilgi gösterdiği seminerde önemli hususlar birer birer vatandaşa aktarıldı. Özellikle, gıdaları marketten ve pazardan satın alırken, dikkat edilmesi gereken püf noktaları, personel hijyeni, alet ekipman hijyeni, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, yumurta, ekmek, bal, zeytin gibi ürünleri satın alırken, evde muhafaza edilirken ve mutfak hijyeni konuları vurgulanarak ele alındı.
Körfez Belediyesi yetkilileri düzenlenen seminer ile ilgili, “Gıda iş yerlerin hijyenik şartları ve gıda ile temasta bulunan madde ve malzemelerin, gıda mevzuatına uygunluğu, denetimi ve kontrol hizmetleri ile iş yeri sorumlulukları eğitim programı düzenledik. İş yerleri sahipleri ve çalışanlarına önce hijyenik eğitimini verdik. Siz değerli halkımızla belirli zaman dilimlerinde bir araya gelerek bu konuları açarak daha kapsamlı şekilde sizlere aktardık” ifadelerini kullandılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Körfez Belediyesi Vatandaşı Bilinçlendiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN