Karaosmanoğlu, Eski Bakan Ergün İle İnceleme Yaptı

Giriş Tarihi: 4.5.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 15:43
Karaosmanoğlu, Eski Bakan Ergün İle İnceleme Yaptı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Nihat Ergün ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, düzenleme çalışmaları bitmek üzere olan Dilovası Tavşancıl Yeşil Vadisi’nde inceleme yaptı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Dilovası ilçesine gerçekleştirdiği yatırımlara bir yenisi daha ekliyor. Dilovası-Tavşancıl Yeşil Vadisi olarak isimlendirilen çevre projesini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar yerinde inceledi. Yapımı devam eden ve yakın zamanda tam kapasite hizmete girecek olan Dilovası-Tavşancıl Yeşil Vadi Mesire ve Park Alanı için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Kocaeli Milletvekili Nihat Ergün, “Dilovası bir değer daha kazandı. Büyükşehir Belediyemizi ve Dilovası Belediyemizin ortaklaşa yaptığı bu çevre projesi için iki kurumumuza da teşekkür ederim. Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ve ekibi, şehrimize yapılacak yatırımları önceliğine göre belirleyerek nokta atışıyla gerçekleştiriyorlar. Doğal güzelliğiyle halkımıza hizmet edecek bu eser vatandaşımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, “Hayatın her alanında hizmet üretip, hemşerilerimize yarınlar için kalıcı eserler üretmeye gayret ediyoruz. Kalıcı eserler, sadece bugünlere değil gelecek nesillere de hizmet eder. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak, halkımıza yeni hizmet mekânları kazandırmaya gayret ediyoruz. Yeşil Vadi projesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu eser bizlere devamlı destek olan halkımızındır” açıklama yaptı.
Dilovası ilçesine kazandırılan yeni mesire ve park alanı toplam 30 bin metre kare büyüklüğünde ve yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda olacak. Sosyal donatıların olacağı Dilovası-Tavşancıl Yeşil Vadi parkında yürüyüş parkurları, piknik alanları, vatandaşımızın dinlenebilecekleri pergolalar, piknik masaları, kamelyalar, mangal yerleri, mescit, çocuklar için oyun alanlarının yanı sıra doğal kaynak sularının üstüne kurulan estetik köprüler ve doğal kaynak sularının aktığı çeşmeler de yapıldı. Yaz sezonunda tam manasıyla halka hizmet verecek Yeşil Vadi, Dilovası’nda bu anlamda önemli bir eksiği de giderecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaosmanoğlu, Eski Bakan Ergün İle İnceleme Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN