Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Matematik Dehaları" İçin Son Tarih 15 Mayıs

Giriş Tarihi: 6.5.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 11:07
Matematik Dehaları İçin Son Tarih 15 Mayıs
Bilim Merkezi’nin ortaokul öğrencilerine yönelik ödüllü matematik yarışmasında son başvuru 15 Mayıs’ta yapılabilecek.
Kocaeli Bilim Merkezi’nin “Kocaeli Matematik Dehalarını Arıyor” sloganıyla düzenlediği 5.6.7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik matematik yarışmasına başvurular devam ediyor. Ortaokul öğrencilerinde matematiğe karşı olumlu tutum geliştirilmesi, öğrencilerin araştırma yapmaya teşvik edilmesi ve matematik kavramları hakkında yorum yapmasının amaçlandığı yarışmada, dereceye girecek öğrenciler ödüllendirilecek.
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi ile İzmit Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ortaklığıyla gerçekleştirilecek Matematik Yarışması iki kategoride yapılacak.
Kolay ulaşılabilir nesnelerle (tahta, karton, tutkal, renkli kağıtlar, renkli kalemler) öğrencilerin matematik bilimine ait terimleri açıklaması ile olur. Matematik Materyal Tasarımı ile öğrencilerin matematiği görsel objeler eşliğinde eğlenceli bir şekilde öğrenmeleri amaçlanıyor.
İçinde sayıların ve matematiksel terimlerinin geçtiği öykünün genel amacı öğrencilere matematiği sevdirmek. Özgün olması koşuluyla öğrenciler öykü içerisinde istedikleri gibi matematikten yararlanabiliyor. Öğrencilerin matematik kavramlarını Türkçe’nin anlam imkanlarıyla öyküleştirebilmesi ve matematik derslerine olan ilginin ve bu alandaki başarının artırılabilmesini sağlamak ise başka bir amacı oluşturuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Matematik Dehaları" İçin Son Tarih 15 Mayıs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN