Okul Bahçesine İki Ayrı Spor Sahası

Giriş Tarihi: 6.5.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 11:07
Okul Bahçesine İki Ayrı Spor Sahası
Büyükşehir Belediyesi , Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulu’nun bahçesini voleybol ve basketbol sahasına çevirdi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehirde yaşayan çocukların sağlıklı ve modern alanlarda spor yapabilmelerine büyük önem veriyor. Bu çerçevede Gölcük Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulu’nun bahçesi de yapılan çizgi çalışması ile basketbol ve voleybol sahalarına çevrildi.
Öğrencilerin spor yapabilmeleri için okul bahçesine voleybol ve basketbol sahası çizildi. Çalışmada KOÜ BESYO Spor Yönetimi son sınıf öğrencileri görev aldı. Öğrenciler böylece Tesis Planlama ve İşletme Dersi çerçevesindeki önemli bir ödevlerini de gerçekleştirmiş oldu.
Çizim sırasında orijinal saha ölçümleri kullanıldı. Ölçümleri alan öğrenciler daha sonra Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle birlikte sahayı boyadı. Çalışma ile yaklaşık 2 bin metrekarelik okul bahçesinde 28x15 metre ölçülerinde basketbol, 9x18 metre ölçülerinde de voleybol sahası çizildi.
Yapılan çalışma en fazla okul öğrencilerini mutlu etti. Çizimleri teneffüslerde büyük bir dikkatle izleyen öğrenciler, zaman zaman da çalışmalara eşlik etti. Yapılan çizgi çalışmasıyla iki ayrı spor sahasına kavuştuklarını kaydeden öğrenciler, bundan böyle basketbol ve voleybol oynamak için başka sahalara ihtiyaç duymayacaklarını söyledi. Okul yetkilileri ise çocuklara kazandırılan sahalar için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul Bahçesine İki Ayrı Spor Sahası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN