Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilim Merkezi’ne 20 Bin Ziyaretçi

Giriş Tarihi: 18.5.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 19.5.2015 01:11
Bilim Merkezi’ne 20 Bin Ziyaretçi
Bilim Merkezi, açıldığı ilk ay yoğun ilgi gördü.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bilimi sevdirmek ve Kocaelilileri bilimle buluşturmak için yaptığı vizyon projesi Kocaeli Bilim Merkezi, kapılarını açtığı ilk ay yoğun ilgi gördü. 18 Nisan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılan Bilim Merkezi, bir ayda 20 bin ziyaretçiyi ağırladı. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi, her yaştan ziyaretçiyi ağırlıyor. Bilimsel düzenekleri, atölye ve etkinlikleriyle hem eğlendiren hem de öğreten Bilim Merkezi haftanın altı günü açık.
Müslüman bilim adamlarının keşif ve icatlarını Bilim Merkezi’nde tanıyın. Dünyanın ortak mirası olan bilime öncülük eden Müslüman bilim insanlarının icat ve keşiflerinin uygulamalı, interaktif ve görseller olarak sunulacağı Bilimin Sultanları sergisinde uçuş öncüleri, İslami astronomi dünyası, matematik-sanat ve mimari, ileri teknoloji ve buluşlar, tıbbi buluşlar ve keşifler, bilgelik evi, optik bilimlerin temeli, su tulumbaları, en büyük kâşifler olmak üzere dokuz bölüm yer almakta.
Hafta içi ve hafta sonu ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik atölye düzenleyen Bilim Merkezi hem eğlendiriyor, hem de öğretiyor. Bilim Merkezi’nin telefon numarasından atölyeler için randevu alınabilir. Bilim Merkezi’nin internet sitesi ve sosyal medya adreslerinden merkez ile ilgili gelişmeler takip edilebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilim Merkezi’ne 20 Bin Ziyaretçi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN