Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sinan Balkan’ın Adı Hatıra Ormanında Yaşayacak

Giriş Tarihi: 18.5.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 19.5.2015 01:09
Sinan Balkan’ın Adı Hatıra Ormanında Yaşayacak
Uzun yıllar, İzmit Rumeli Balkan Türkleri Dernek Başkanlığı yapan ve Aralık 2012 yılında hayatını kaybeden Sinan Balkan’ın adı hatıra ormanında yaşayacak.
İzmit Belediyesi ile Rumeli Türkleri Derneği tarafından Sinan Balkan anısına Kabaoğlu’nda hatıra ormanı oluşturuldu. Yaklaşık 2 bin 650 metrekarelik Hatıra ormanına düzenlenen törenle 72 adet fıstık çamı fidanı dikildi. Fidan dikme etkinliğine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Örgev, MHP Milletvekili adayı Saffet Sancaklı, Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Recep Altıntip, Kabaoğlu Mahalle Muhtarı Ali Akbaş, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Hatıra Ormanına fidan dikme töreninde konuşan Başkan Doğan, “Burada bir vefa örneğini gösteriyoruz. Hem bir yandan geçmişten bize emanet edilen cennet vatanı yarınlara daha güzel, daha yeşil, daha güçlü teslim etme vefasını gösteriyoruz hem de birlikte güzel çalışmalar yaptığımız Sinan kardeşimizi bir anlamda yad etmiş oluyoruz. Bu dünya zaten gelip geçtiğimiz bir yer. Önemli olan bu dünyada hoş bir seda bırakıp, dikili bir ağaç bırakabilmektir. Balkan, Trakya denince yüreği en az sizler kadar çarpan bütün milli duyguları kabaran biriyim. Oralarda yaşayanlar için ne yapabiliriz diye hep kafa yoran biriyimdir. Derneğin isteğini karşılıksız bırakmayarak bu hatıra ormanını oluşturduk. Biz, sizleri gönülden seviyoruz. Lafta değil” dedi. Konuşmaların ardından bölgeye fidanların dikimi gerçekleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinan Balkan’ın Adı Hatıra Ormanında Yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN