Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deniz Festivaline Muhteşem Kapanış

Giriş Tarihi: 25.5.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 11:00
Deniz Festivaline Muhteşem Kapanış
İzmit Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk kez yapılan Deniz Festivali muhteşem bir konser ile sona erdi. İki gün süren festivalin finalinde ünlü Türk pop sanatçısı Mabel Matiz sahne aldı.
SEKA Park uçurtma tepesindeki Matiz’in konserini binlerce kişi büyük bir ilgiyle takip etti. Yaklaşık 2 saat boyunca hayranlarına unutamayacakları bir gece yaşatan ünlüm sanatçıya konser sonunda İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, çiçek vererek teşekkür etti.
Etkinlikte konuşan Başkan Doğan, Türkiye’de hep ilkleri yapan belediye olduklarını belirterek, ”Etrafımız denizlerle çevrili olmasına rağmen ne yazık ki denizlerden yeterince yararlanamıyoruz. Özellikle 12-13 yıl öncesine kadar kokudan denize yaklaşmak mümkün değildi. İktidarımız döneminde yapılan arıtma tesisleri sayesinde denizimiz canlanmaya başladı. Artık İzmit Körfezi’nde denize girilip, balık tutulabiliyor. İzmit Belediyesi olarak halkımızı denizle daha çok buluşturmak için böyle bir etkinlik düzenledik. Gösterilen ilgi ne kadar doğru bir iş yaptığımızı göstermektedir. İlkini gerçekleştirdiğimiz festival önümüzdeki yıllarda daha da güzel olacaktır” dedi.
Başkan Doğan, ülkemizde güzel işler yapıldığını da ifade ederek, ”Eskiden hastanelerde muayene olmak ayrı bir dertti ilaç almak ayrı bir dertti. Çocuklarımıza zorunlu olan aşılarını bile yaptıramıyorduk. Bunun tek sorumlusu dönemin idarecileridir. Başında olduğu kurumu batıran zat kalkmış şimdi ülkeyi yöneteceğini söylüyor. Allah korosun bunlar başa gelirse Türkiye 6 ayda iflas eder. Sakın bunlara fırsat vermeyi. Eskiden para yokmuş da bu gün para bolmuş da bu işler yapılıyor muş. Eskiden de para vardı bu gün de para var. Fark sadece ülkeyi idare edenlerde. Eskiden ülkenin kaynakları hortumculara giderken bu gün millet için harcanıyor. Köprüler, havaalanları, uçaklar, tanklar, hızlı tenler, Marmaraylar hep ülkenin kaynakları ile yapılıyor. Milletin kuruşunu ziyan etmiyoruz, hortumcuya, rantçıya kaptırmıyoruz. Önümüzdeki seçimlerde sakon ola ülkeyi geri götürmek isteyenlere fırsat vermeyin, büyümenin, istikrarın devamından yana olun” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deniz Festivaline Muhteşem Kapanış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN