Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İHH’dan Başkanvekili Özak’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 27.5.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 13:44
İHH’dan Başkanvekili Özak’a Ziyaret
İnsani Yardım Vakfı(İHH) Şube Başkanı İsmail Yeşildal ve yönetim kurulu üyeleri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Özak’ı ziyaret etti.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zekeriya Özak, İnsani Yardım Vakfı(İHH) Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal ve yönetimi ile Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği (KİSA) Başkanı Ömer Akbaş’ı misafir etti. İHH’nın ulusal ve uluslararası alanda güzel çalışmaları olduğunu ifade eden Başkanvekili Özak, “İHH’nın yaptığı çalışmalar olağanüstü gayretle dünyanın dört bir yanında mağdur ve mazlum olan insanlara bir şekilde ulaşıyor ve bir nebze de olsa yardım yapılmış oluyor. Bu tarifi yapılamayacak kadar onurlu bir davranış. İnsani değerlerin günümüz dünyasında gittikçe yozlaştığı bir dönemde insanlığımızı hatırlatan çok onurlu bir davranış. Bu çalışmalarından dolayı İHH ile hep gurur duyduk” dedi.
İHH Kocaeli Şube Başkanı Yeşildal ise ‘’İHH olarak, Ortadoğu, Avrupa, Afrika, Balkanlar, Amerika, Orta Asya, Güney Asya, Kafkasya dünyanın dört biryanında yardıma muhtaç insanlara el uzattı. Her gittikleri yerde insanlarımızın yüzünü güldürdü. Kocaeli İHH’da dünyanın farklı bölgelerine el uzattı. Tanzanya’da, Kenya’da yetimler için Kocaeli İHH olarak insani yardımlar yapılmış. Bu çalışmalar güzel çalışmalar” dedi.
Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Yeşildal, Kocaeli Şubesi’nin yeni bir binaya kavuşacağını söyledi. Yeşildal, “Kocaeli İHH olarak Kocaeli’de ilgilendiğimiz 63 yetim çocuğumuz var. Yeni binamızda bunlara yönelik ekonomik ve sosyal projeler gerçekleştireceğiz. Afrika’da su kuyuları açıyoruz. Kur’an-ı Kerim dağıtımı çalışmalarımız var. Suriye çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte 38 TIR yardım malzemesi gönderdik. Srilanka’da bir özürlü öğrenci yurdu yaptık” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İHH’dan Başkanvekili Özak’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN