Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmit Belediyesi Makina Parkı 17 Yeni Araçla Güçlendi

Giriş Tarihi: 27.5.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 13:44
İzmit Belediyesi Makina Parkı 17 Yeni Araçla Güçlendi
İzmit Belediyesi makine parkı, yeni alınan 5 milyon TL değerindeki 17 iş makinesi ile güçlendirildi.
Devlet Malzeme Ofisi’nden (DMO) satın alınan araçlar, düzenlenen törenle İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teslim edildi. Aralarında greyder, loder, paletli exkavator, silindir, tuzlama ve kar küreme aparatlı asfalt robotu, damperli kamyon ve çekicinin de bulunduğu 17 adet iş makinasının teslim törenine Başkan Doğan’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, İzmit Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, belediye meclis üyeleri, İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, Türkiye Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Vedat Yoldaş, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda muhtar katıldı.
İş makinalarının teslim töreninde konuşan Başkan Doğan, “Bugün çok fazla göze batmayan, fakat yaptığı işlerle önemi anlaşılan makine parkımızın önemli kısmını yenilemenin heyecanını yaşıyoruz. Alet çalışır el övünür derler. Bizler çağdaş medeniyetleri yakalayıp geçeceksek bu ilimle, fenle, teknolojiyle olur, çağın gereklerini yaparak olur. Bu oturup sözle, boş lafla olmaz. Oturarak bu işler olmaz. Bunun olmadığını geçmişte gördük. Yıllarca oturdukları yerde çağdaşız deyip durdular. Hem şehrimizde hem de ülkemizde bir arpa yol gidemediler. Çağın gereklerini yaparsak Türk insanının ulaşamayacağı, aşamayacağı hiçbir engel yoktur” dedi.
İzmit Belediyesi’nin iyi çalışmaları hayata geçirdiğini belirten Doğan, “Teknolojiyle çalışıyor. Birçok yatırımımız var. Sessiz sedasız dünyanın işi yapılıyor. Türkiye’nin en modern arşivine sahibiz. Cumhuriyet tarihinden beri milyonlarca belge arşivimizde bulunuyor. Belki bunu halkımız direkt olarak göremeyebilir. Belki siyaseten de karşılığı olmayabilir. Bunun karşılığı yüzyılları hedefleyen bir İzmit Belediyesidir. Buradaki yatırımda halkımıza yapılan yatırımların en güzel göstergesidir. Bütün bu güzel hizmetler, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz, valilerimiz, belediye başkanlarımızı, teşkilatlarımız sayesindedir” diye konuştu.
Çevre ülkelerde yangın varken Türkiye adım adım büyüdüğünü söyleyen Nevzat Doğan, “Bir yıldız gibi yeniden mazideki günlerine giden bir Türkiye var. Bunun tek bir nedeni var o da halkımızın ısrarla AK Parti hükümetlerini başa getirmesidir. Ülkedeki istikrar sürdükçe bu güzellikler artarak devam edecektir. Koalisyonlu Başında bulunduğu kurumu batıranlar, milliyetçiyiz diyenlerin bu ülkeye hiçbir faydası olmaz. Hortumculara paraları kaptıran, el etek öpenlerle bu güzel işler, hizmetler olmaz. Ülkeyi kucaklayamayacak, nereye hizmet ettiği bile belli olmayan bir partiyi barajı aştırmaya çalışıyorlar. Bunlara bu fırsatı vermeyelim. Her zaman görevimiz namusumuz olarak görüp, Hak’ı hukuku gözeterek çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Törende son olarak söz alan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Özak da, “Uyduruk bir büyükşehir belediyesi devraldıktan sonra her noktada önemli işler yapıldı. Kocaeli bir bütün olarak planlanıp hizmet edilmeye başlandı. İlimizin her karışında hizmet yapıldı. Yaptığımız hizmetler örnek alınıyor. Hizmet lafla olmaz, icraatla olur. İzmit Belediyemiz de çok güzel işler yapıyor” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmit Belediyesi Makina Parkı 17 Yeni Araçla Güçlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN