Ritim Grubu Yaz Tatilinde

Giriş Tarihi: 26.6.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
Ritim Grubu Yaz Tatilinde
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın isteği ile kurulan ve engellilerden oluşan ritim müzik grubu yaz tatiline girdi.
Cumhuriyet Çocuk Parkı’ndaki Sanat Galerisi’nde haftanın belirli günlerinde prova çalışması yapan 25 kişilik grup, verdiği konserlerle büyük ilgi görüyordu. Grup üyelerinin Eylül ayına kadar tatil yapacağını söyleyen yetkililer, “Müzik, bireylerin ruhsal, duygusal ve toplumsal gelişimine katkı sağladığı gibi, dikkat ve konsantrasyonun artması, iletişim yeteneklerinin gelişmesine de olumlu etkileri oluyor. Bunun yanında bu çalışmalara katılan engellilerin, kendilerine olan güveni ve paylaşma duygusu ön plana çıkıyor. Dolayısıyla kendi sınırlarını aşıp ne kadar başarılı olabildiklerini fark ediyorlar. Gruba katılmak isteyenlere kapılarımız her zaman sonuna kadar açıktır. Engelli anne babalar, çocuklarını ritim grubunun çalışmalarına gönderdiklerinde çocuklarındaki gelişim ve değişimi çok daha iyi fark edeceklerdir” dediler.
Çocukları için böylesi güzel bir etkinliğin kendilerine sunulmasından mutluluk duyan engelli aileleri de, “Engelli dostu belediye başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Ritim grubuna katılan çocuklarımız eskiye göre çok daha mutlular" şeklinde konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ritim Grubu Yaz Tatilinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN