Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koskem Etiplerinden Sahillere Uyarı Levvası

Giriş Tarihi: 5.7.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Koskem Etiplerinden Sahillere Uyarı Levvası
Yaz aylarının tatil yapmak amacıyla denize giden vatandaşların can güvenliğini İtfaiyesi sahillerde can kurtarma ekipleri yapıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi kent genelinde 8 ana noktada cankurtaran hizmeti veriyor. Cankurtaran hizmeti verilmeyen sahil kesimlerine can simidi koyan İtfaiye’ye bağlı KOSKEM ekipleri, denize girmenin tehlikeli olduğu kayalık bölgelere uyarı tabelaları yerleştirdi. Ayrıca tehlikeli rip akıntısı tabelası da sahillerde yer alıyor. Ancak sahillerdeki can simitleri ve tabelalar, bazı art niyetli kişiler tarafından yerinden sökülüyor. Çalındığı anlaşılan can simitleri ve tabelalarla aslında denizde tehlikeye giren hayatlar çalınıyor.
KOSKEM ekiplerince bazı sahillere konulan can simitlerinin ortadan kaybolduğu, bazılarının da parçalanarak kullanılamaz hale getirildiği görüldü. Ayrıca sahillerle ve kayalık alanlara konulan beton üzerine demir profil ayaklarla dikilmiş denize girmeyin uyarı tabelalarının da kesilerek alındığı anlaşıldı. Konu hakkında konuşan İtfaiye Daire Başkanlığı AFKOM Şube Müdürü Ömer İslam, “Art niyetli kişilerce yapılan bu davranış, sahillerde denize giren vatandaşların canlarını tehlikeye atıyor. Can simdi ve tabelalara zarar veren ya da almaya çalışan kişilerin emniyet güçlerine bildirilmesi bir vatandaşlık görevidir. Can simidini alan aslında bir can almış gibidir. Bu güvenlik tedbirleri boğulma olaylarına karşı vatandaşlar için sahillere konuldu. Gerektiğinde yerinde olmayan can simidi bir cana mal olabilir. Bu nedenle bırakın zarar vermeyi, vatandaşlarımız tarafından can simitlerinin ve tabelaların korunması gerekli” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koskem Etiplerinden Sahillere Uyarı Levvası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN