Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Karaosmanoğlu: “Sıla-i Rahimi İhmal Etmeyelim”

Giriş Tarihi: 8.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Başkan Karaosmanoğlu: “Sıla-i Rahimi İhmal Etmeyelim”
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ramazan Bayramı’nda aile büyüklerinin ziyaret edilmesinin önemine vurgu yaptı.
Akrabalık ilişkilerinin canlanması ve yeni neslin aile büyüklerinin ziyaret etmesinin önemini değinen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, vatandaşlardan ve özellikle gençlerden akraba ve yakınlarını ziyaret etmelerini istedi. Akraba ve yakınların hallerinin ve hatırlarının sorulmasının bir anlamda İslam ahlakı olduğunun altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Sıla-i rahimi ihmal etmeyelim. Bu bayram özellikle büyüklerimizi ziyaret edelim ve onların hayır duasını alalım” dedi.
İlahi rahmet için Sıla-i Rahim’in Müslümanlar için önemli olduğunu vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Unutulmamalı ki bizlerin inancında yer alan beşeri ilişkilerin başında yakınlarımızın ziyaretleri ve sıkıntılarına kol kanat germe vardır. Toplumumuzun ve özellikle gençlerimizin bu anlayıştan uzaklaşmaması ve sıla-i rahimin devam etmesini çok önemsiyorum. Bunun çok önemli olduğunu bir kez daha vurgularken, vatandaşlarımızdan bu sıcak aile ilişkilerinin artarak devam etmesini istiyorum. Unutmayalım ki akraba ziyareti cennetin anahtarıdır” açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Karaosmanoğlu: “Sıla-i Rahimi İhmal Etmeyelim”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN