Bakan Işık, Dilovası’nda İftara Katıldı

Giriş Tarihi: 12.7.2015 22:38 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 06:59
Bakan Işık, Dilovası’nda İftara Katıldı
’nin Dilovası ilçesinde AK Parti İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği iftar programına katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Yetki elimizde olduğu sürece de Dilovası’na hizmet etmekten geri kalmayacağız” dedi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti Dilovası İlçe Teşkilatı tarafından Tavşancıl eski belediye binasın önünde düzenlenen iftar programına katıldı. Programa Bakan Işık’ın yanı sıra Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti il teşkilatı yönetimi ve Dilovası ilçe teşkilatı üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Ali Toltari katılımcılara teşekkür ederek gelecek Kadir geceleri ile Ramazan bayramlarını kutladı.
İftar yemeğinin ardından söz alan Bakan Işık ise, “Biz iktidara gelir gelmez yaptığımız işlk işlerden biri Kocaeli Büyükşehir’i kurmak ve Dilovası’nıda Kocaeli sınırlarına almak oldu. Özellikle de 2008 yılında aldığımız kararla, Dilovası’nı ilçe yaptıktan sonra da Dilovası sadece alt yapı veüst yapıyla değil bütün yönleriyle geleceğe çok daha iyi hazırlanıyor. Şunu bilin ki, yetki elimizde olduğu sürece de Dilovası’na hizmet etmekten geri kalmayacağız. Dilovası’na hizmeti biz kendimize bir vazife olarak gördük. Her açıdan Dilovası’nı, Tavşancıl’ı geleceğe hazırlıyoruz” dedi.
Önceki günlerde Dilovası’nda gerçekleşen atık depolama tesisi eylemi hakkında açıklama yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Dilovası’nda bizim en önemli hassasiyetimiz çevre. Bir çöp yakma tesisi Dilovası’nda kurulmak istenmişti. Bunu iptal ediyoruz demiştim ve iptal ettik. Mevcut çöp depone alanımızın kesinlikle büyütülmeyeceğini de ifade etmiştim. Ve mevcut alan dolduğunda Dilovası çöp depone alanının tamamen kapatılacağını ve yeni bir büyüme ile genişleme oluşmasına izin vermeyeceğimizi söylemiştik” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Işık, Dilovası’nda İftara Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN