Liderleri, Kandıra’da Yatırımları İncelediler

Giriş Tarihi: 12.7.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Kocaeli Liderleri, Kandıra’da Yatırımları İncelediler
kentinin liderleri, Kandıra’da gerçekleştirilecek yatırımlarını yerinde incelediler.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gökmen Mengüç, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ve yetkililer Kandıra ilçesinde gerçekleştirilecek yatırımları incelediler. Yatırımları değerlendiren Kocaeli liderleri, Kandıra’da gerçekleştirilecek başta eğitim olmak üzere birçok proje hakkında yetkililerden detaylı bilgi aldılar.
Ramazan ayı olmasına rağmen saha çalışmalarını sürdüren liderler, Kandıra merkezde gerçekleştirilecek projeleri değerlendirdiler. İncelemelerde devam eden projeler hakkında bilgi alan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yapılan devlet yatırımları ile halkın hayatının kolaylaştırılması için projelerin hızlandırılması talimatını verdiler.
Yapılan incelemelerde bilgi veren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Son 13 yılda Kocaeli’ye yapılan 17 Milyar TL Yatırım ve destek vererek, kentin gelişimine çok önemli katkı sağlandı. Ulaştırma ve Haberleşmede 5.6 Milyar TL ile ilk sırayı alırken, Eğitim 1.8 Milyar TL ile yatırımda ikinci sıraya yükseldi. Sağlıkta 543 Milyon TL, Çevre ve Şehircilikte 393,7 Milyon TL ve Gıda, Tarım ve Hayvancılıkta 202 Milyon TL’lik yatırım dikkat çekiyor. Gençlik ve Spor yatırımlarına da 905,8 TL olmasının yanı sıra, TOKİ’de 1.3 Milyar TL’lik yatırımla öne çıkıyor” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli Liderleri, Kandıra’da Yatırımları İncelediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN