Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Karaosmanoğlu, Kadir Gecesi’ni Kutladı

Giriş Tarihi: 13.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Başkan Karaosmanoğlu, Kadir Gecesi’ni Kutladı
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yayınladığı bir mesajla hemşehrilerinin ve İslam Alemi’nin Kadir Gecesi’ni kutladı.
Başkan Karaosmanoğlu mesajında, Kadir Gecesi’nin dostluğun ve barış ortamının yeniden tesis edilmesine vesile olmasını diledi. Başkan Karaosmanoğlu mesajına şöyle devam etti:
“İslamiyet, rahmet ve sevgi dinidir. Ramazan ayı da dinimizin önem verdiği, sevgi ve kardeşliğin pekiştiği, yardımlaşmanın arttığı özel bir aydır. Bu önemli günde küslerin barışması, dostların kavuşması ve dünyaya yeniden bir rahmet iklimi ve bereketi ile sonsuz bir huzur ve mutluluğun hâkim olması en büyük dileğimizdir. Bin aydan daha hayırlı olarak tanımlanan bu önemli gecede ellerimizi; insanlığa akıl, izan ve rahmet getirmesi için Yüce Allah’a açıp dua edecek ve mağfiret dileyeceğiz.”
“Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerinin, Suriye’deki, Irak’taki, Filistin’deki, Afganistan’daki, Libya’daki ve bütün İslam dünyasındaki kardeşlerimizin huzur ve insanca yaşam imkanlarının yeniden tesis edilmesi en büyük dileğimizdir. Sözlerime son verirken güzel Kocaelimiz’de yaşayan bütün hemşehrilerimizin, analarımızın, babalarımızın, yavrularımızın kandillerini kutluyor ve her biri için ayrı ayrı huzur ve mutluluk diliyorum. Bu önemli gecenin milletimize, İslam Alemine ve bütün insanlara hayırlı olmasını, dünyaya barış ve sevgi getirmesini diliyorum. Kadir gecemiz mübarek olsun.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Karaosmanoğlu, Kadir Gecesi’ni Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN