Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahillerinde 108 Kişi Boğulmaktan Kurtarıldı

Giriş Tarihi: 13.7.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Kocaeli Sahillerinde 108 Kişi Boğulmaktan Kurtarıldı
Yaz sezonunda serinlemek için sahillerini tercih eden ve boğulma tehlikesi geçiren 44 kişi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Can Kurtarma Timleri tarafından kurtarıldı. Ekipler yaz sezonu başından itibaren ise 108 kişiyi boğulmaktan kurtardı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Bağırganlı, Seyrek, Sarısu, Kumcağız, Cebeci ile Karamürsel Altınkemer ve Darıca Bayramoğlu sahilinde görev yapan Hayat Kurtarma Timleri, bu hafta 44 vatandaşı hayata tuttu. KOSKEM ekipleri Cebeci bölgesinde 18, Kumcağız bölgesinde 23, Sarısu’da 1 ve Bayramoğlu’nda 2 olmak üzere 44 kişiyi hayata bağladı. Sahillerde görev yapan Kurtarma Timi, önceki hafta ise 64 kişiyi daha boğulmaktan son anda kurtarmıştı.
200 KİŞİ GÖREV YAPIYOR
15 Eylül de sona erecek sezon için 200 kişinin görev yaptığı kurtarma timinde Kocaeli İtfaiyesi personelinin yanı sıra Büyükşehir ambülans birimi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, AKUT, Mahalli Afet Gönüllüleri, Deniz Yıldızları ve Gönüllü İtfaiyeciler yer alıyor.
ANINDA MÜDAHALE
6 adet Zoodyak boot ve 6 adet Jet Ski ile sahil şeridini baştan sona kontrol eden kurtarma timi, olası boğulma vakalarına anında kontrol ediyor. Karadan dürbünlerle de kontrol edilen sahillerde boğulmaktan kurtarılan vatandaşlara Büyükşehir Ambulans birimi müdahale ediyor. Tüm sahillere uyarıcı tabela ve can simidi asan kurtarma timi aynı zamanda halkı bilinçlendirmek amacıyla broşür de dağıtıyor.
39 VATANDAŞA AMBÜLANS HİZMETİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi KOSKEM, Kocaeli sahillerinde cankurtaranlık hizmetini sürdürürken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ambulans Birimi de sıcaktan etkilenen, sahillerde rahatsızlaşan çok sayıda vatandaşa anında müdahale ediyor. Bu bağlamda 68 vatandaş, sağlık hizmeti için ambulanslardan yararlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli Sahillerinde 108 Kişi Boğulmaktan Kurtarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN