Bakan Fikri Işık Körfez İftarına Katıldı

Giriş Tarihi: 15.7.2015 22:38 Güncelleme Tarihi: 16.7.2015 07:46
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ’nin Körfez ilçesinde belediyenin düzenlediği iftar programına katıldı.
Körfez Belediyesi’nin Tütünçiftlik sahilinde düzenlediği mahalle iftarları programına katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yaklaşık 4 bin 500 Körfezli ile birlikte oruç açtı. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar programına Bakan Fikri Işık’ın yanı sıra Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. İftar programı ses denemesi esnasında banttan yürütülen ezan sesi ise katılan vatandaşların oruçlarını erken açmasına neden olmadan hızla yapılan anonsla düzeltildi.
Oruçların açılması sonrasında kısa bir selamla konuşması yapan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, programa katılan tüm Körfezliler’e teşekkür ederek Ramazan Bayramlarını kutladı.
Baran’ın ardından söz alan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise, “Hepimiz için çok güzel bir ayı, Ramazan’ı geride bırakıyoruz. Çok güzel geçirdiğimiz, iftar sofralarında bir arada, bir ve beraber olmanın hem zenginliğini hem güzelliğini tattığımız, şükrederken bizim sahip olduklarımıza olmayanları hatırlayarak onlara da yapabildiğimiz yardımlarla bir ve beraberlik ruhunu yeniden dirilttiğimiz inancımızın çok güzel bir ayı ve inşallah çok kısa bir süre sonra da bayram coşkusu ile buluşacağız” dedi.
Son olarak söz alan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Kocaeli’yi ve ülkeyi layık olduğu yere çıkarmanın en önemli önceliği olduğunu dile getirerek, “Bu bizim için de bir görev. Bunun için de gece gündüz çalışıyoruz. Arzumuz, isteğimiz memleketi layık olduğu yere getirmek. Bu noktada çalışmayı bir vazife olarak görüyor ve bunun için gereken her türlü çalışmayı yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde Körfezimiz’i çok daha güzelleştirmek için Körfez Belediye Başkanımızla, Büyükşehir Belediye Başkanımızla el ele çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Öte yandan iftar öncesinde ses sistemini denemek isteyen görevlilerin, iftara 10 dakika kala bant kaydından ezan sesi vermesi üzerine iftara katılan vatandaşlar kısa süreli bir şaşkınlık yaşadılar. Hemen sahneye çıkan Körfez İl Müftlüğü’ne bağlı bir görevli ise uyarı yaparak vatandaşlara oruçlarını açmaması gerektiğini ve bunun bir bant kaydı olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Fikri Işık Körfez İftarına Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN