Kartepe Zabıtası’ndan Gece Denetimi

Giriş Tarihi: 15.7.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Kartepe Zabıtası’ndan Gece Denetimi
Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, ramazan bayramı öncesi ilçe genelinde tatlı üretimi ve satışı yapan işletmeleri denetledi.
Halk sağlığının gözetildiği denetimlerini bayram öncesi tekrarlayan Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler önceki gece ilçede tatlı imalatı yapan işletmeler başta olmak üzere, gıda üretimi yapan iş yerlerini denetledi. Zabıta ekipleri gece denetiminde genel temizlik, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, sağlık kurallarına uygunluk, üretim alanı kontrolü, çalışan personelin kişisel bakım ve iş elbiselerinin uygunluğu ile satışı yapılan ürünlerin imal ve son kullanma tarihleriyle ilgili denetimler yaptı.
Ramazan Bayramı öncesi bayramı fırsat bilip, sağlık yönünden zararlı gıdaları piyasaya sürülmesini önlemek adına denetimlerini yoğunlaştırdıklarını belirten Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Selman Çelik, “Zabıta ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen denetimlerimiz çerçevesinde ilçemizde tatlı üretimi ve satışı yapan işletmeler bayram öncesi denetlendi. Vatandaşlarımızın sağlıklı ürün alması için yaptığımız denetimler yanında, halkımızda aldığı ürünlerin üretim ve son kullanma tarihlerini kontrol etmeli. Halkımız şikayetlerini telefon yoluyla iletebilirler” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kartepe Zabıtası’ndan Gece Denetimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN