Bakan Işık Önce Çocuklarla Sonra Yaşlılarla Bayramlaştı

Giriş Tarihi: 17.7.2015 19:38 Güncelleme Tarihi: 17.7.2015 22:10
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ’de bulunan Sevgi Evlerini ve Huzurevi’ni ziyaret etti.
Bayramın ilk gününü Kocaeli’de geçiren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, programının son ziyaretlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olan Sevgi Evleri’ne ve yaşlı vatandaşların kaldığı Huzurevi’ne gerçekleştirdi. Bakan Işık’a ziyaretlerinde Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak da eşlik etti. İlk olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olan Sevgi Evleri’ne giden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve beraberindekiler, burada kalan çocukların bayramını kutlayarak çeşitli hediyeler verdi. Çocukların her biri ile tek tek sohbet eden ve onlara şakalar yapan Bakan Işık, program boyunca çocuklar ile birlikte oldu. Programda, Sevgi Evleri’ne bağışlanan bir kütüphane içerisindeki kitabın arasında 900 dolar bularak durumu Sevgi Evi yetkililerine ileten ve paranın sahibine ulaşmasını sağlayan ve örnek davranışı için ödüllendirilen 11 yaşındaki Ezginur Berk adlı genç kız, ödülünü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın elinden aldı.
Sevgi Evleri’ni ziyaret ettikten sonra Kocaeli Valiliği Huzurevi’ne giderek yaşlı vatandaşlarla buluşan Bakan Işık, burada da vatandaşların bayramını tebrik etti. Huzurevi’nde kalan vatandaşların tüm ihtiyaçlarının giderileceğini belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yaşlı vatandaşlara da çeşitli hediyeler dağıttı. Yaşlı vatandaşlarla bir süre sohbet de eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, daha sonra Huzuevi’nden ayrıldı.
Programlarda konuşma yapan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, bayramın güzelliğine ve birleştiriciliğine vurgu yaparken, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da, Ramazan Bayramı’nı Kocaelili vatandaşlarla geçirmenin kendisini mutlu ettiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Işık Önce Çocuklarla Sonra Yaşlılarla Bayramlaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN