Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyaz Kalpler İstanbul’u Gezdi

Giriş Tarihi: 17.7.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Beyaz Kalpler İstanbul’u Gezdi
Büyükşehir Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi öğrencileri bir ramazan gününü İstanbul’da değerlendirdi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi öğrencilerinin katıldığı gezi, Beyazıt Meydanı’nda başladı. Öğrenciler ilk olarak Beyazıt Camii önünde kurulan kitap fuarını ziyaret etti. Ardından Cemberlitaş’a geçen öğrenciler, Osmanlı padişahlarından Sultan II. Mahmud Han, Sultan Abdülaziz Han, Sultan II. Abdülhamid Han ile bir çok hanedan üyesi ve devlet erkanının kabirlerinin yer aldığı türbeyi ziyaret etti.
Beyaz Kalpler öğrencilerinin yer aldığı gezi daha sonra İstanbul’un en önemli tarihi ve turistlik yerlerinden birisi olan Sultan Ahmet meydanında devam etti. Öğrenciler burada Sultan Ahmet Camii, Ayasofya, Dikilitaş ve alanda kurulan çarşıyı ziyaret ettiler. Çarşıda yer alan bakırcılar, şerbetçiler, tatlıcılar ve hediyelik eşya satan dükkanlar öğrencilerden büyük ilgi gördü.
Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi öğrencileri gezi sonrasında iftar yapmak için Süleymaniye Camii’ne geçtiler. Cami önünde gerçekleştirdikleri iftardan sonra Sultan Süleyman’ın türbesini ziyaret eden öğrenciler daha sonra Kocaeli’ne geri döndü.
BEYAZ KALPLER NEDİR?
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezi’nde eğitim alacak 12-18 yaş arasındaki sosyal risk grubunda bulunan çocuklar, uzman personel tarafından saha çalışması yapılarak bulunuyor. Bir aylık inceleme süresince psikolog ve sosyologlar tarafından çocukların aileleri ve sosyal çevreleri ile görüşmeler gerçekleştiriliyor. Bir yıl süre ile merkezden eğitim alabilen gençlerin toplum içerisinde daha etkin ve faydalı hale gelebilmeleri amaçlanıyor. Beyaz Kalpler’de öğrenciler drama, aşçı yardımcılığı, servis elemanlığı, değerler eğitimi, cam boncuk, ritim, spor gibi birçok alanda boş zamanlarını değerlendirerek, hem öğreniyor, hem de kaliteli ve keyifli zaman geçiriyor
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz Kalpler İstanbul’u Gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN