Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilim Merkezine İl Dışından Ziyaretçiler Geliyor

Giriş Tarihi: 18.7.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Bilim Merkezi’ne il dışından da ziyaretçi geliyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK ortaklığıyla yapılan Kocaeli Bilim Merkezi’nin ünü il sınırlarını aştı. Düzenekleri, açtığı atölyeler ve düzenlediği etkinliklerle bilimin kapılarını herkese açan Bilim Merkezi, üç ay gibi kısa bir süre önce açılmasına rağmen yoğun ilgi görüyor. Bilim Merkezi Kocaelililerin yanı sıra il dışından gelen bilim meraklılarını da ağırlıyor.
Pazartesi hariç haftanın altı günü açık olan Bilim Merkezi ziyaretçilerin bilim ile dolu dolu zaman geçirmeleri için birçok etkinlik düzenlemekte. Yaz boyunca birçok etkinliğin gerçekleştirileceği Bilim Merkezi’nde 18 Temmuz’a kadar Müslüman Bilginleri tanıtan atölyeler devam edecek. Günde yaklaşık beş yüz kişinin ziyaret ettiği Bilim Merkezi’ni Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nin öğrenci ve öğretmenleri ziyaret etti.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi’ni öğrenci ve öğretmenlerden oluşan İstanbul’dan gelen 60 kişilik grup ziyaret etti. İstanbul’dan Kocaeli Bilim Merkezi’ni ziyaret için gelen grup Bilim Merkezi’nde bulunan düzenekleri tek tek denediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilim Merkezine İl Dışından Ziyaretçiler Geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN