Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Karaosmanoğlu: “İkinci Sekapark Geliyor”

Giriş Tarihi: 21.7.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Başkan Karaosmanoğlu: “İkinci Sekapark Geliyor”
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit’in en büyük açık otoparkı ile Yuvacık sapağı arasında kalan 300 bin metrekarelik sahil çalışmalarının yılsonuna kadar tamamlanmasını istedi.
İzmit sahilinin doğu ucu ve Outlet Center’ın arkasından Naila 1 Kafe bölgesine uzanan sahilde bir dizi inceleme yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yılsonuna kadar önemli bir çalışma gerçekleştirerek halkımızın burada güzel bir vakit geçireceği sahil bölgesini şehrimize kazandıracağız. Bu alan ikinci Sekapark gibi olacak ve insanımız huzurlu bir yaşamın tadını bu bölgeden de çıkartacak” dedi.
Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Cenan Turan eşliğinde incelemeler gerçekleştiren Başkan Karaosmanoğlu, “Bu zamana kadar gerçekleştirdiğimiz projelerle insanımızı sahille ve denizle buluşturduk. Bu anlayış daha da gelişerek devam edecek ve milletimizin arzu ettiği tüm çalışmaları hayata geçireceğiz. 300 bin metrekare yeşil alan kentimize kazandırılarak, önemli bir sosyal alan halk için dönüşümü sağlanıyor. Üç uçurtma tepesi de yapılacak sahil düzenlemesinde, göçmen kuşların seyredilebileceği seyir kuleleri de yapılacak” diye konuştu.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kocaeli’de daha kaliteli bir yaşam talebi olduğunu biliyoruz. Vatandaşımızın umut ve beklentileri, halkımızdan aldığımız şevk bu çalışmaların önünü açıyor. Zorlu engebeli çamurlu yollardan, girilmeyen kokan sahillerden; düzenli ve tertemiz sahillere kavuştuk” açıklamasını yaptı.
Çocukların ve gençlerin yaşamlarına dönük sosyal aktivite yapabilecekleri alanların oluşturulacağı sahilde, yürüyüş ve bisiklet yolları hayata geçirilecek. Bu yılsonuna yetiştirilmesi beklenen projede, tüm ihtiyaçlar da düşünülüyor. Yapımı tamamlandığında Plaj yolu sahiliyle birleşecek 16 kilometrelik şeritte, aydınlatma ve piknik alanlarının yanı sıra birçok sosyal donatıda kurulacak.
Özellikle doğal hayatın korunması içinde titiz çalışmaların yapıldığı sahil şeridinde göçmen kuşlar için de bambu ormanları yapıldı. Bu sayede güvenli ve sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri sağlanan göçmen kuşların bu bölgede üremeleri de sağlanacak. Seyir tepelerinden seyredilecek göçmen kuşların doğa fotoğrafçıları içinde önemli bir mekan olması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Karaosmanoğlu: “İkinci Sekapark Geliyor”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN