Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Güzeloğlu İzmit Değerlendirme Toplantısına Katıldı

Giriş Tarihi: 29.7.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 29.7.2015 22:02
Vali Güzeloğlu İzmit Değerlendirme Toplantısına Katıldı
İzmit İlçesi değerlendirme toplantısı, Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.
İzmit Belediyesi Meclis Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkan vekili İbrahim Bulut, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU yetkilileri, il ve ilçe daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, esnaf odaları başkanları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
Değerlendirme toplantısında açılış konuşması yapan Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Kocaelimiz Türkiye’nin büyümesine, gelişmesine, zenginleşmesine ve hedeflerine ulaşmasına çok büyük katkılar sunan derinlik ve zenginliği bulunan ve stratejik tüm sektörlerde Türkiye’nin ilk üç ili ve merkezi konumunda olan bir büyükşehrimizdir. Sürdürebilir ve sürekli kalkınma adına temel başlıklarla baktığımız zaman bütün sektörlerde; Kocaeli’nin bu iddiası sürmekte ve İnşallah da sürecektir. Bu bağlamda değerlendirdiğimiz zaman bir bütün olarak Kocaeli’nin bu iddiası şüphesiz her ilçemizin kendi alanındaki ve konusundaki altyapı ve yatırımlarına bağlı olarak aynı heyecanı sürdürmesine bağlıdır” dedi.
Kocaeli’deki yapılacak olan hizmetlerde muhtarlara büyük sorumluluklar düştüğünü ifade eden Güzeloğlu, “Biz hizmetleri insanımız için yapıyorsak, en küçük ölçekte mahalli idare olan mahallenin vatandaşlarımızın oylarında gelen muhtarları, onların sesi, temsilcisi olan muhtarları kesinlikle bu karar süreçlerin içerisinde yer almalı. Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda geçtiğimiz hafta içerisinde yeni bir genelge emrini yayınladık. Bu genelge emri daha odaklı ve daha muhtar merkezli bir yönetimi anlayışına geçiyor. Paylaşımcı yönetim anlayışı muhtarlarımızdan başlayarak, İlçelerimizde ve Kocaeli’mizde hayata geçecek. Bizler, doğruyu, hak edeni ve bizden yardım bekleyeni sizlerle bulacağız. Bu konularda biraz daha hassas ve vicdani sorumluluk içinde olalım.Hiçbir insanımız temel beslenme, barınma, okul, eğitim ve sağlık alanlarında bir yoksunluk çekmesin. Biz buna hazırız ve bunlar içinimkan hazırlamış durumdayız” diye konuştu.
Vali Güzeloğlu’nun konuşmalarının ardından İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, katılımcılara İzmit ilçesinde yapımı devam eden yatırımlar ile ilgili sunum yaptılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Güzeloğlu İzmit Değerlendirme Toplantısına Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN