Valisi Güzeloğlu, TÜRSAB Bölge Başkanları Toplantısına Katıldı

Giriş Tarihi: 2.8.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 3.8.2015 07:30
Kocaeli Valisi Güzeloğlu, TÜRSAB Bölge Başkanları Toplantısına Katıldı
TÜRSAB’ın 38 bölge müdürü ile turizmi geliştirmek adına ’de gerçekleştirdiği toplantıya katılan Kocaeli Valisi Güzeloğlu, “Algıda sanayi kenti olarak gözüken Kocaeli’de turizm çok net olarak ön planda duruyor” dedi.
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TÜRSAB), 38 bölge müdürünün katıldığı aile toplantısını Kocaeli’de gerçekleştirdi. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un ev sahipliğinde yapılan toplantıya Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu da katıldı. Toplantıda Kocaeli’de ve Türkiye’de turizmin geleceği konuşuldu. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, “Kocaeli, önümüzdeki yıllarda en büyük turizm şehirlerimizden biri olacak” dedi.
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise, “Gerçekleştireceğimiz ortak çalışmalar ile büyük bir heyecanla turizmde yeni dönemin hazırlanmasını bekliyorum. İlimizde keşfedilmemiş doğal zenginliklerimiz var. Algıda sanayi kenti olarak hafızalara kazınan ilimizde turizm çok net olarak ön planda duruyor. Çalışmalarımıza yıllardır inanan ve bu inancı uygulayan bir model ile devam ediyoruz. Turizm denilince insanların ilk aklına ekonomi geliyor. Türkiye’nin marka değerinin yükselmesi için turizmi sadece bir kazanç girdisi olarak göremeyiz. Sadece ekonomik açıdan ele alırsak bu sektörü sürdürülebilir hale getirmemiz imkansız olur. Ülkemiz turizmde sizlerin çalışmasıyla birlikte büyük bir yol kat etti. Fakat turizmde elde edilen gelir ve değerlerimizde beklentilerin gerisindeyiz. Turizm için bir Kocaeli fotoğrafını anlatmak gerekirse, algıda sanayi kenti olarak hafızalara kazınan ilimizde turizm çok net olarak ön planda duruyor. Bu bizlere sunulmuş büyük bir zenginliktir. Kocaeli’de görülmemiş ve keşfedilmemiş doğal zenginliklerimiz bulunuyor. Kocaeli ulaşım adına çok önemli bir merkezdir. Sağlık turizmi adına doğal ve organik şekilde bir buluşma noktası. Önümüzdeki yıl içerisinde Kandıra’da duble yol yapımını bitireceğiz ve Şile bağlantı yolunu tamamlayacağız. Gebze ilçemizde ise yeni bir panorama merkezi başlıyor. Bu merkezlerimiz ile çok iyi bir turist sayısı yakalayacağımızı düşünüyorum. Ayriyeten Osman Hamdi Bey ve Hereke’de dokumacılığın tanıtılması ve turizme dönüştürülmesi ile turist sayılarımız katlanacak. Bu büyük kazanımlar ile Kocaeli’de turizm algısını ön planda tutacağız. Yapılan turizm planlamasına oluşturulan ekip ile en iyi şekilde uyulması gerekiyor. Turizm’de yeni dönemin hazırlanmasını büyük bir heyecan ile bekliyorum” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli Valisi Güzeloğlu, TÜRSAB Bölge Başkanları Toplantısına Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN