Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel günlere özel tasarımlar

Giriş Tarihi: 19.5.2017
Özel günlere özel tasarımlar

Konya’yı Laura Lanz ile tanıştıran Melike Serper, davetiye dünyasını anlattı. Serper, “Mesela bir kır düğünü yapılacaksa çiçekli bir davetiye hazırlıyoruz” dedi. Serper davetiyelerin özel günleri unutulmaz hale getirdiğini de söyledi

Laura Lanz Konya'da en özel gününüzü daha da özel kılmayı amaçlıyor. Laura Lanz davetiyeler, özel tasarım kutular, çiçeklerle sizi ve sevdiklerinizi daha da değerli hissettirecek. Konya'yı bu markayla tanıştıran Melike Serper'le Laura Lanz'ı konuştuk.

Faaliyet alanınız neyi kapsıyor?
Ağırlıklı olarak özel tasarım davetiyeler hazırlıyoruz. Vektörel olduğu sürece istenen modeli, tasarımı uygulayabiliyoruz. Özel günlerde her şeyi farklı kılmak isteyenler belli bir konsept belirleyerek ona göre hareket ediyor. Mesela bir kır düğünü yapılacaksa çiçekli bir davetiye hazırlıyoruz. Ya da mesela bisiklet organizasyonu için bisikletli bir davetiye, şık bir salon düğünü için de ona uygun davetiyeler tasarlıyoruz. Nikâh şekerlerimiz, kutu güllerimiz var. Özellikle kız istemeye gidilirken çok tercih edilen kadife, üzerinde harf yazılı kutu güllerimiz büyük beğeni topluyor. Bir de menüler de yapıyoruz. Mesela diyelim ki konsepti pembe. O zaman pembe, çok güzel püsküllü menüler hazırlayıp masaya sunuyoruz.

Davetiyeler artık sadece düğünlerle de sınırlı değil.
Doğum günü, babyshower, özel programlar için de davetiye isteniyor. Davet aslında organizasyonun en önemli başlangıcı. Buradaki özgünlük, tüm programda etkili oluyor. Özel davetiye de aslında kendimizi özel hissettiren ürünlerin başında geliyor. Davetiyeyle birlikte farklı tasarımlar da organizasyona fark katıyor. Bir organizasyonda masada yer alan özel bir obje direk olarak etkinliğin havasını değiştirebiliyor.

Bu çalışmalar için çok farklı malzemeler de kullanıyor musunuz?
Bizim kullandığımız ürünler, kartonlar ve kâğıtlarımızın hepsi İtalya'dan geliyor. Kağıtlarımızda boyama yapılmıyor. Kâğıdın kendi rengi ve yandan bakıldığında da hiçbir şekilde beyazlık gözükmüyor. Mühürlerimiz, plakalar, çantalı davetiyeler, kutulu davetiyeler var. Kutunun içinden nikâh şekeri çıkıyor. Her bütçeye yönelik birçok çeşidimiz var. Her şey dört dörtlük olsun isteyenler için dört dörtlük planlama ve tasarım yapılabiliyor.

Siz böyle bir işe nasıl merak saldınız?
Ben hep tasarım işiyle uğraşmak istiyordum. Ben de düğün davetiyemi Laura Lanz'ın Ankara şubesinde yaptırmıştım. Aldığım hizmetten çok memnun kaldım ve Konya'da bayiliğini yapmak istedim. İstanbul ana bayiimiz. İstanbul, Ankara ve Konya'da şubeleri mevcut. Toplamda 4 şubesi var. Konya'da böyle hizmetin eksik olduğunu düşünüyordum. Çünkü ben kendi davetiyemi yaptırmak için Ankara'ya gittim. Davetiye için de şehir dışına gitmek zorunda kalınmasın istedim. Her bütçeye, her zevke uygun tasarım davetiyelerimiz mevcut. Yani çok yüksek fiyatta davetiyelerimiz de var çok düşük fiyatlara da. Fiyatı düşük olan davetiyelerimiz de üst kalitede. Müşteri odaklı hizmet vererek düşük bütçelerle kaliteli işlere imza atmaya çalışıyoruz.

ORGANİZASYON ŞİRKETİMİ DÜĞÜNDEN İKİ AY ÖNCE GELİNMELİ KURMAK İSTİYORUM

İleriki aşamalarda vermek istediğiniz hizmetler var mı?
İleriki aşamalarda tamamen kendi ismimle hizmet verecek bir organizasyon şirketi kurmayı düşünüyorum. Ama daha zamanı var. Bu da Konya'nın en büyük eksikleri arasında. A'dan Z'ye düğün ve benzeri organizasyonları yapacak, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp planlayacak, uygulayacak bir sistem.

DÜĞÜNDEN İKİ AY ÖNCE GELİNMELİ KURMAK İSTİYORUM

İleriki aşamalarda vermek istediğiniz hizmetler var mı?
İleriki aşamalarda tamamen kendi ismimle hizmet verecek bir organizasyon şirketi kurmayı düşünüyorum. Ama daha zamanı var. Bu da Konya'nın en büyük eksikleri arasında. A'dan Z'ye düğün ve benzeri organizasyonları yapacak, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp planlayacak, uygulayacak bir

Bu tarz tercihler artık lüks harcama olmaktan çıktı mı?
Biraz önce de söylediğim gibi her şeyin başı davetiyeden başlıyor. Davetiyenizi belirliyorsunuz, ona göre bir konsept, ona göre bir gelinlik, ona göre mekan. Bakıldığında gelinlik de bir günlük, tuttuğunuz mekân da. O yüzden bir kere olduğu için her şeyin dört dörtlük olmasını isteyenler çok. Ve bu hazırlıkların bir bölümünün hatıra olarak saklanması önemli.

Siz organizasyondan ne kadar önce çalışmaya başlıyorsunuz?
Bize düğünden iki ay kadar önce gelinmesi daha sağlıklı oluyor. Çünkü tasarımlarımız 20 günde çıkıyor. Ama çok acelemiz var derlerse daha önceye alabiliyoruz. Katalog modellerimiz 10 gün içinde gerçekleşiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel günlere özel tasarımlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN