Konya’dan Yüksekova’ya Gönül Köprüsü

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Konya’dan bir heyetle birlikte Hakkâri Yüksekova’da çeşitli temaslarda bulundu. Elvan, “Bizim medeniyetimiz barış medeniyetidir” dedi

Giriş Tarihi: 23.6.2017
Konya’dan Yüksekova’ya Gönül Köprüsü
Temaslara AK Parti MKYK Üyesi Zelkif Kazdal, AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı ve 23. Dönem Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü Ercan Uslu ve Kırsal Hizmetler ve Koordinasyon Daire Başkanı Mustafa Yazlık da katıldı. Temaslar kapsamında Yüksekova Kaymakamlığı'nı ziyaret ederek, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile görüşen Bakan Elvan ve beraberindeki Konya heyeti, daha sonra Yüksekova esnafını ziyaret etti.

'81 İLİMİZ ARASINDA GÖNÜL BAĞI VAR'
Konya Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu iftar sofrasında vatandaşlarla birlikte iftarlarını açtıktan sonra şehir merkezinde Yüksekova halkıyla çay içip sohbet eden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "Gönül Köprüsü projesi sadece bu iki ilimiz ve buralarda yaşayanlar arasında değildir. 81 ilimizin arasında gönül bağı vardır. 80 milyon insanımızın arasında gönül bağı vardır. Ne olursa olsun, kim ne yaparsa yapsın millet olarak, 80 milyon olarak, Konya olarak, Hakkari olarak, Yüksekova olarak bu gönül köprüsü devam edecek. Allah'ın izniyle kıyamete kadar bu gönül bağını koparmaya, bu birliği, dirliği yıkmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecek. Bizim medeniyetimiz gönül medeniyetidir, barış medeniyetidir, kardeşlik medeniyetidir" dedi. Bakan Elvan, ramazan ayı boyunca Hakkâri merkez ve Yüksekova'da iftar sofraları kuran Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e de teşekkür etti.

'BU KARDEŞLİĞİ KİMSE BOZAMAZ'
Misafirperverlikleri için Yüksekova halkına teşekkür eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya ile Hakkâri arasındaki gönül köprüsünün önemine dikkat çekti. Ne zaman doğuya gitse kardeşlik duygularıyla karşılandığını belirten Sorgun, bu kardeşliği kimsenin bozamayacağını, bozmak isteyenler fırsat vermeyeceklerini dile getirdi.

BİRLİKTE TÜRKİYE'YİZ
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Hakkari'de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirterek, "Gönül köprümüz gönül soframız oldu. Burada açtığımız iftar soframızda Yüksekovalı vatandaşlarımız ile birlikte olmak ayrı bir tat. Biz ülkemizin her karışı, rengi ve tadıyla birlikte Türkiye'yiz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere fırsat vermesin" dedi. Konya Büyükşehir Belediyesi ramazan boyunca Hakkâri merkez ve Yüksekova ilçesinde 4 ayrı iftar sofrasında her gün 2 bin kişiyi ağırlıyor. Büyükşehir, Hakkâri şehir merkezi ve Yüksekova ilçesinde ihtiyaç sahiplerine gıda paketi verirken Hakkâri şehir merkezi ile Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde ise yetimlere bayramlık hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konya’dan Yüksekova’ya Gönül Köprüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN