Ezanı Güzel Okuma Kursu açıldı.

Giriş Tarihi: 12.10.2017 15:30
Ezanı Güzel Okuma Kursu açıldı.

'nin Babaeski İlçe Müftülüğü tarafından “Ezanı Güzel Okuma Kursu” açıldı.

Babaeski ilçenin Dindoğru mahallesinde bulunan Merkez Kur'an-ı Kerim Kursu giriş katında açılan kursa 18 imam hatip ve müezzin kayyım katıldı.
Ezan okuma ve müezzinlik görevlilerinde kaliteyi artırmak için böyle bir kurs açtıklarını söyleyen Babaeski Müftüsü Mehmet Şimşekoğlu, "Kursiyerlere ses eğitimi, nefes kullanımı ve farklı makamlarda ezan okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışıyoruz. Eğitildikten sonra her ses güzeldir. Buna bir de ihlas ve samimiyet ilave olunca ezanın da Kur'an-ı Kerim'in de tadına doyulmaz. Yeter ki bunun bir ibadet olduğu unutulmasın ve Allah rızası için yapılsın.

'den gelerek ders veren hocalarımıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Kursumuzun başarılı, feyizli ve bereketli geçmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.

Ezanı Güzel Okuma Kursunda Öğreticiliğini İl Müftü Yardımcısı Adnan Bıyık, İlçe Müftüsü Mehmet Şimşekoğlu ve Rehber Öğretici Özcan Peker'in yaptığı kurs, dört hafta devam edecek. Haftanın dört günü 5'er saat verilen Ezanı Güzel Okuma Kursu bitiminde bir de İlçede ilahi korosu kurulacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ezanı Güzel Okuma Kursu açıldı.
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN