Türkiye'nin en iyi haber sitesi

fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması’nda oylama cepten yapılacak

Türkiye’nin dört bir yanındaki liseli gençlerin profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren fizy Liselerarası Müzik Yarışması’nda bu yıl finale kalan yarışmacıların videoları, fizy uygulaması üzerinden izlenip oylanabilecek.

Giriş Tarihi: 20.2.2017 11:33
fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması’nda oylama cepten yapılacak

Turkcell açıklamasına göre, bu yıl 20. senesine giren Türkiye'nin köklü gençlik organizasyonlarından Liselerarası Müzik Yarışması, gençlerin en beğendiği müzik uygulaması fizy tarafından destekleniyor. Yarışmayla Türkiye'nin dört bir yanındaki liseli gençler, profesyonel müzik hayatlarına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştürecekler. fizy Liselerarası Müzik Yarışması'nda finale kalan gençlerin videoları fizy uygulaması üzerinden izlenebilirken, bu yıl ilk kez internet oylaması da gerçekleştirilecek.

MÜZİK YARIŞMASINA FİZY FARKI

Müzik aşkıyla yanıp tutuşan gençler gerçek müzik deneyimini bu sene fizy ile yaşayacaklar. fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması'nda bu yıl jürinin seçtiği finalistlere ek olarak 5 finalist daha ekleniyor. Yarışmadaki adayların performans videoları fizy uygulaması üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulurken, videolara eklenen "beğen" özelliğiyle de internet oylaması yapılacak. Ayrıca, aday grupların destekçileri, sevdikleri performansları fizy üzerinden paylaşarak milyonlara ulaştırma fırsatı da yakalıyorlar.

Yarışmanın duyurusu Türkiye'nin dört bir tarafındaki okullara gönderilen posterlerle yapılmaya başlandı. Eleme ve final olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecek fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması; icra, orkestra, kız solist, erkek solist, sahne performansı ve enstrüman dallarında yapılıyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir'deki elemelerde başarılı olan okullar, 22 Nisan 2017'de, İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'ndeki finalde yarışma hakkını elde edecek. Adaylar başvurularını http://fizy.com/lmy/ adresinden yapabiliyorlar.

FİZY KULLANICILARI KENDİ FİNALİSTLERİNİ BELİRLEYECEK

Finalistlerin belirleneceği elemeler 24-25 Mart'ta İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'nde, 31 Mart'ta Ankara MEB Şura Salonu'nda, 7 Nisan'da İzmir Arena'da gerçekleştirilecek. Ankara, İstanbul ve İzmir elemeleri tamamlandıkça adayların videoları fizy'de yayınlanacak ve 12-19 Nisan tarihlerinde fizy üzerinden internet oylaması yapılarak, finalistlere ek, beş grup daha belirlenecek.

fizy üzerinden yapılan oylama ve jüri değerlendirmesi neticesinde büyük finale katılacak okullar 19 Nisan'da açıklanacak. 22 Nisan 2017'de, İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'ndeki finalde dereceye giren gruplar para ödülü kazanırken, 3 başarılı okula da müzik stüdyosu kurulacak.

Liselerarası Müzik yarışması Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde End Productions tarafından fizy'nin katkılarıyla düzenleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması’nda oylama cepten yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN