Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul Cerrahi Hastanesi’nden Yeni Bakış: Hastanede Sanat!

Klasik sağlık hizmeti tanımını kabul etmeyen İstanbul Cerrahi Hastanesi, şimdi de sanata verdiği destekle karşımızda...

Giriş Tarihi: 30.5.2017 17:19
İstanbul Cerrahi Hastanesi’nden Yeni Bakış: Hastanede Sanat!

Son dönemde yatırımları ile dikkat çeken İstanbul Cerrahi Hastanesi, medikal tedavinin her aşamasında hastalarıyla birlikte olmaya devam ederken, bir yandan da sahip olduğu sanat vizyonuyla iyileşmenin ve iyileştirmenin öneminin de altını çiziyor. Bu farkındalıkla hastaneyi sanat ve sevgiyle iç içe bir yaşam merkezi haline getirmeyi amaçlayan İstanbul Cerrahi Hastanesi, Art in Hospital kimliğini yarattı.

"Art in Hospital", Vesaire Sanat Galerisi'nin katkılarıyla ilk sergisinin kapıları 25 Mayıs 2017 Perşembe günü açıldı. Gülay Yüksel ve Burhan Özer'in eserleriyle yer aldığı sergiden elde edilecek gelir ise İstanbul Cerrahi Hastanesi tarafından sanatı desteklemek adına "Sanat Seninle Derneği'ne bağışlanacak.

İstanbul Cerrahi Hastanesi CEO'su Doç. Dr. Ahmet Nuray Turhan "Sanatın iyileştirici gücü yüz yıllardır çeşitli tedavilerde kullanılmakta. Hekimler olarak şunu gayet iyi biliyoruz ki, doktor yaraya pansuman yapar ama sevgi onu iyileştirir. Bizler de Art in Hospital ile bu düşüncemizi somut bir eyleme dönüştürmek istedik" dedi.

Kısacası yapılan yönetim değişikliği ile gençleşen ve sektördeki atılımlarını hızlandıran İstanbul Cerrahi Hastanesi, sağlıktaki hizmet anlayışına modern bir bakış açısı getiriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Cerrahi Hastanesi’nden Yeni Bakış: Hastanede Sanat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN