Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AB Bakanı Ömer Çelik'in demeçleri derlendi

Giriş Tarihi: 12.7.2017 15:53 Güncelleme Tarihi: 12.7.2017 16:02
AB Bakanı Ömer Çelik'in demeçleri derlendi

Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in demeçleri 'ARGÜMANLAR' adlı kitapta derlendi. '15 Temmuz Darbe Girişimi', 'Türkiye - AB ilişkileri', 'Terörler Mücadele ve aşırı akımlar'  ile 'Suriye Mesele ve Mülteci meselesi' diye 4 başlıkta derlenen kitapta Avrupa Birliği Bakanı Başmüzakereci Ömer Çelik'in çeşitli zamanlarda verdiği önemli demeçler bulunuyor.

''DEMOKRATİK MEŞRUİYET NAMUSTUR''

''15 Temmuz Darbe Girişimi'' başlıklı kitapta Bakan Çelik'in demeçleri ''Demokratik meşruiyet 'namustur'. sonuna kadar çıkacağız.'' sözleriyle başlıyor. Kitabın ilerleyen sayfalarında Bakan Ömer Çelik'in 15 Temmuz akşamında ulusal kanallara bağlanarak verdiği demeçler bulunmakta. Ayrıca ''15 Temmuz Darbe Girişimi'' sonrasında gerçekleştirilen ''Demokrasi Nöbetleri''nde yaptığı konuşmalardan birkaçının da bulunduğu bu derlemede Çelik, AB çatısı altında bulunan siyasetçilere ''15 Temmuz Darbe Girişimi''ni anlatmaya çalışıyor.

''AB PROJESİ DEVLET POLİTİKAMIZDIR''

''Türkiye'nin dünyaya ve Avrupa'ya katacağı çok şey var!'' sözüyle başlayan ''Türkiye - AB ilişkileri''ni ele alan kısımda ise Avrupa Birliği bünyesi altında bulunan birçok siyasetçiyle Türkiye'nin AB'ye verdiği önem ve değerini gösteren konuşmaların dökümü bulunmakta. Bakan Çelik, ''Avrupa Birliği projesi, Türkiye'nin milli çıkarları açısından devlet politikası haline getirdiği bir projesidir.'' diyerek Türkiye'nin AB'ye vermiş olduğu önemi kesin bir dille ifade etmiştir.

"TERÖRLE HEP BİRLİKTE MÜCADELE ETMELİYİZ"

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in ''Terörle hep beraber mücadele etmeliyiz. Terörün milleti, dini ve kimliği olmadığı konusunun her zaman altını çizmeliyiz.'' sözüyle başlayan bu bölüm de Terörle Mücadele ve aşırı akımlar konusunda vermiş olduğu demeçler derlendi. Avrupalı siyasetçilerle terörün dili, milleti olmadığı konusunda ifadelerin sıkça yer aldığı bu bölümde ''aşırı akımlar'' konusuna da yer verildi. Bakan Çelik, katılmış olduğu birçok yerel ve uluslararası toplantıda ''aşırı akımlar'a karşı hep birlikte mücadele edilmesinin gerekli olduğunun altını çizdi.

"GÖÇ MESELESİ İNSANLIĞIMIZ İÇİN FIRSATTIR"

Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği Başkanı Ömer Çelik'in ''Suriye Meselesi ve Mülteci Krizi'' konusunda yapmış olduğu konuşmalardan derlenen bu kısımın girişinde ''Avrupa'nın göçmen krizi sebebiyle içe kapanması demek, Avrupa değerler mimarisinin yok olması demektir.'' ifadeleri yer almakta. Bakan Çelik'in, yapmış olduğu yerel ve uluslararası ziyaretler ile katılmış olduğu TV programlarında ''Suriye Meselesi ve Mülteci Krizi'' başlıklı konuşmalarının tamamı yer alıyor. Ayrıca Bakan Çelik, bu bölümde; Avrupa Birliği çatısı altında bulunan devletlerin de ''Mülteci Krizi''ne karşı Türkiye ile beraber hareket etmesi gerektiğini dile getiriyor. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kendisine ihtiyaç duyanlara her zaman el uzattığına dikkat çeken Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, ''Göç meselesi insanlık için bir yük değil bizim insanlığımızı ispat edeceğimiz bir fırsat olarak görmek gerekir.'' derken mülteci kriziyle ilgilii verdiği önemli demeçler yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB Bakanı Ömer Çelik'in demeçleri derlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN